SP 2014: Live blog iz Skoplja, Beograda i Atine

Hrvatska preokretom do pobjede (EPA)

23:55 – Kvalifikacije za SP 2014. – Beograd

Kapiten nogometne reprezentacije Srbije Branislav Ivanović poslije poraza od Belgije rekao je da ekipa mora pod hitno da zaboravi na ovaj meč i okrene se duelu sa Makedonijom, koji je, kako je naveo, odlučujući za plasman na prvenstvo svijeta u Brazilu.

“Zaboravili smo Wales kada je sve išlo super, moramo da zaboravimo i ovaj poraz. Dobra stvar u fudbalu je što posle tri dana već sledi nova utakmica i prilika da se sve popravi. Znamo gde smo grešili i učinićemo sve da pobedimo u Makedoniji, jer ukoliko želimo da idemo u Brazil, a želimo, moramo da dobijemo taj meč”, rekao je Ivanović.

23:11 – Kvalifikacije za SP 2014. – Skoplje

Reporterka Al Jazeere Milka Smilevska javlja: “Osvojili smo važna tri boda, dobro sam postavio igru. Prvi put smo u nekim kvalifikacijama pobijedili Makedoniju u Skoplju”, rekao je hrvatski selektor Igor Štimac.

Selektor Janevski: “Odigrali smo loše, igrači nisu ispunili dogovorene zadatke na terenu. Čestitke Hrvatskoj.”

23:05 – Kvalifikacije za SP 2014. – Skoplje, Atina, Beograd

22:53 – Kvalifikacije za SP 2014. – Skoplje

“Zadovoljan sam jer smo došli puno samopouzdanja po pobjedu, to nam je uspjelo, a šteta je što nismo slavili s više zgoditaka razlike”, kazao je nakon pobjede nad Makedonijom izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Igor Štimac.

22:37 – Kvalifikacije za SP 2014. – Atina

Utakmica u Atini između Grčke i Bosne i Hercegovine je završila bez pobjednika, 0:0.

Počelo je drugo poluvrijeme u Grčkoj.

21:44 – Kvalifikacije za SP 2014. – Beograd

Reporter Al Jazeere Đorđe Kostić javlja da je Aleksandar Kolarov u 47. minuti dobio žuti karton.

Parovi mečeva 12.10.

Grupa A: SKOPLJE: Makedonija Hrvatska 1:2, BEOGRAD: Srbija – Belgija 0:3, CARDIFF: Vels – Škotska 2:1.

Poredak: Belgija 7, Hrvatska 7, Srbija 4 boda, Vels 3, Škotska 2, Makedonija 1.

Grupa B: PLZEN: Češka – Malta 3:1, EREVAN: Armenija – Italija 1:3, SOFIJA: Bugarska – Danska 1:1.

Poredak: Italija 7, Bugarska 5, Češka 4, Armenija 3, Danska 2, Malta 0.

Grupa C: ASTANA: Kazahstan – Austrija 0:0, TORSHAVN: Farski Otoci – Švedska 1:2, DUBLIN: Irska – Njemačka 1:6.

Poredak: Njemačka 9, Švedska 6, Irska 3, Austrija 1, Kazahstan 1, Farski Otoci 0.

Grupa D: ISTANBUL: Turska – Rumunija 0:1, TALIN: Estonija – Mađarska 0:1, ROTTERDAM: Holandija – Andora 3:0.

Poredak: Rumunija 9, Holandija 9, Mađarska 6, Turska 3, Estonija 0, Andora 0.

Grupa E: TIRANA: Albanija – Island 1:2, BERN: Švicarska – Norveška 1:1, MARIBOR: Slovenija – Kipar 2:1.

Poredak: Švicarska 7, Island 6, Norveška 4, Albanija 3, Kipar 3, Slovenija 3.

Grupa F: MOSKVA: Rusija – Portugal 1:0, LUXEMBOURG: Luksemburg – Izrael 0:6.

Poredak: Rusija 9, Portugal 6, Izrael 4, Luksemburg 1, Sjeverna Irska 1, Azerbejdžan 1.

Grupa G: VADUZ: Lihtenštajn – Litvanija 0:2, BRATISLAVA: Slovačka – Latvija 2:1, PIREJ: Grčka – BiH 0:0.

Poredak: BiH 7, Grčka 7, Slovačka 7, Litvanija 4, Latvija 0, Lihtenštajn 0.

Grupa H: KIŠINJEV: Moldavija – Ukrajina 0:0, LONDON: Engleska – San Marino 5:0.

Poredak: Engleska 7, Crna Gora 4, Poljska 4, Ukrajina 2, Moldavija 1, San Marino 0.

Grupa I: HELSINKI: Finska – Gruzija 1:1, MINSK: Bjelorusija – Španija 0:4.

Poredak: Francuska 6, Španija 6, Gruzija 4, Finska 1, Bjelorusija 0.

21:36 – Kvalifikacije za SP 2014. – Beograd, Skoplje

Počelo je drugo poluvrijeme u Beogradu i Skoplju.

21:30 – Kvalifikacije za SP 2014. – Atina

U Atini je okončano prvo poluvrijeme između Grčke i BiH, rezultatom 0:0.

21:23 – Kvalifikacije za SP 2014. – Beograd

Kraj prvog poluvremena i u Beogradu. Iako je reprezentacija Srbije stvorila više prilika, njihovo neiskorištavanje kažnjavaju Belgijci pogotkom u 34. minuti. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:1.

21:21 – Kvalifikacije za SP 2014. – Skoplje

Kraj prvog poluvremena u Skoplju. Rezultat 1:1.

21:19 – Kvalifikacije za SP 2014. – Atina

Nakon duela sa Zahirovićem u kaznenom prostoru BiH Gekas je pao, ali se akcija nastavlja. Iz te akcije Torosidis pogađa prečku. Rezultat i dalje 0:0.

21:09 – Kvalifikacije za SP 2014. – Atina

U 24. minuti, nakon ubačaja Sejada Salihovića, Zvjezdan Misimović pogađa prečku.

21:08 – Kvalifikacije za SP 2014. – Beograd

Srbija od 34. minute gubi 1:0. Pogodak je postigao Benteke, koji nakon toga dobiva i žuti karton.

21:06 – Kvalifikacije za SP 2014. – Skoplje

U 32. minuti Hrvatska golom Ćorluke postiže pogodak za 1:1. Pogodak je postigao nakon kornera Rakitića.

21:03 – Kvalifikacije za SP 2014. – Atina

Zbog prekršaja nad kapitenom BiH, Emirom Spahićem, Samaras je dobio žuti karton.

21:02 – Kvalifikacije za SP 2014. – Beograd

Kako javlja reporter Al Jazeere Đorđe Kostić, u Beogradu pada jak pljusak.

20:55 – Kvalifikacije za SP 2014. – Skoplje

U 16. minuti Makedonija postiže gol. Ibraimi je izašao pred golmana Hrvatske, Pletikosu i postigao pogodak.

Kako javlja reporter Al Jazeere, U Beogradu je jak pljusak.

20:50 – Kvalifikacije za SP 2014. – Atina

Samaras je pobjegao odbrambenim igračima BiH i uputio loptu Gekasu, koji sa tri metra pogađa stativu.

20:45 – Kvalifikacije za SP 2014. – Atina

U Atini je počela utakmica između Grčke i Bosne i Hercegovine.

20:43 – Kvalifikacije za SP 2014. – Skoplje

U sedmoj minuti susreta Sumulikoski je dobio žuti karton zbog grubog prekršaja s leđa na Dariju Srni.

20:32 – Kvalifikacije za SP 2014. – Beograd

Utakmica na stadionu Marakana je počela. Već u drugoj minuti Tošić sa 18 minuta pogađa stativu.

20:32 – Kvalifikacije za SP 2014.

20:19 – Kvalifikacije za SP 2014. Beograd

Đorđe Kostić: Nogometaši obje reprezentacije se zagrijavaju za utakmicu

Prvo kolo: Crna Gora – Poljska 2:2

Drugo kolo: San Marino – Crna Gora 0:6