Liga prvaka: Dinamo se oprostio od Evrope

Natjecanje u grupi E Lige prvaka nogometaši Dinama su zaključili na posljednjem mjestu porazom kod Chelseaja 1:2 (1:2) u 6. kolu, što je označilo i kraj ovosezonskog evropskog puta za Dinamo.

Dinamo je treće mjesto i Evropsku ligu mogao osigurati jedino uz pobjedu u Londonu te slavljem Milana protiv RB Salzburga (EPA)

Dinamo je treće mjesto i Evropsku ligu mogao osigurati jedino uz pobjedu u Londonu te slavljem Milana protiv RB Salzburga, prenosi Hina.

Ovaj potonji uvjet se ispunio, Milan je pred svojim navijačima svladao austrijskog prvaka 4:0, no Dinamo je poražen na kišnom Stamford Bridgeu.

Utakmica u Londonu je počela sjajno za Dinamo koji je poveo u sedmoj minuti kada je Bruno Petković glavom pogodio za 1:0 hrvatskog prvaka. No, Chelsea je rezultat okrenuo na svoju stranu do kraja prvog dijela, a strijelci su za 2:1 bili Raheem Sterling u 18. i Denis Zakaria u 30. minuti.

U nastavku utakmice Dinamo je odigrao još otvorenije. Prijetio je hrvatski prvak (J. Šutalo, Oršić), no veći broj pravih prilika imao je Chelsea, ali se sve do kraja susreta rezultat više nije mijenjao.

Iz grupe E u osminu finala tako idu prvi Chelsea i drugi Milan, Red Bull Salzburg nastavlja u Evropskoj ligi kao treći sastav na ljestvici, dok se Dinamo okreće obavezama u hrvatskim okvirima do kraja sezone.

Pregled rezultata utakmica posljednjeg 6. kola po grupama nogometne Lige prvaka odigranih tokom srijede.

Grupa E:

Chelsea – Dinamo 2:1 (Sterling 18, Zakaria 30 / Petković 7)

Milan – RB Salzburg 4:0 (Giroud 14, 57, Krunić 46, Messias 90+1)

Poredak:

Chelsea 6 4  1  1 10-4 13

Milan 6 3  1  2  12-7  10

RB Salzburg 6 1   3   2  5-9  6

Dinamo 6 1   1   4  4-11   4

Grupa F:

Real Madrid – Celtic 5:1 (Modrić 6-11m, Rodrygo 21-11m, Asensio 51, Vinicius Junior 61, Valverde 71 / Jota 84)

Šahtar – Leipzig 0:4 (Nkunku 10, Silva 50, Szoboszlai 62, Olmo 68)

Poredak:

Real Madrid 6 4   1   1  15-6  13

RB Leipzig 6 4   0   2   13-9   12

Šahtar 6 1   3   2   8-10   6

Celtic 6 0   2   4   4-15  2

Grupa G:

Manchester City – Sevilla 3:1 (Lewis 52, Alvarez 73, Mahrez 83 / Rafa Mir 31)

FC Kopenhagen – Borussia (D) 1:1 (Haraldsson 41 / Hazard 23)

Poredak:

Manchester City 6 4   2   0  14-2  14

Borussia (D) 6 2 3   1   10-5   9

Sevilla 6 1   2   3   6-12   5

FC Kopenhagen 6   0   3   3   1-12  3

Grupa H:

Juventus – PSG 1:2 (Bonucci 39 / Mbappe 13, Nuno Mendes 69)

Maccabi Haifa – Benfica 1:6 (Chery 26-11m / Goncalo Ramos 20, Musa 59, 88, Alex Grimaldo 69, Silva 73, Mario 90+2)