Nogometašice Engleske prvi put u historiji u finalu SP-a

Engleskinje će protiv Španjolki u finalu pokušati naslovu evropskih prvakinja pridodati i naslov svjetskih prvakinja.

Reprezentativke Engleske ostvarile su historijski rezultat (EPA)

Engleska je po prvi put stigla do finala Svjetskog prvenstva za nogometašice pobjedom od 3:1 nad Australijom u srijedu, a za naslov svjetskih prvakinja borit će se protiv Španije, prenosi Hina.

Povele su Engleskinje u 36. minuti prekrasnim golom Elle Toone koja je ušutkala 75.784 gledatelja na stadionu u Sydneyu, ali je kapitenka australske reprezentacije Sam Kerr izjednačila udarcem s 25 metara u 64. minuti.

Međutim, sedam minuta kasnije Engleskinje opet probijaju australsku odbranu, a strijelac za 2:1 je Lauren Hemp. Konačan rezultat koji je potvrdio pobjedu i plasman u finale postavlja Alessia Russo.

Historijsko finale

Engleskinje će tako protiv Španjolki pokušati naslovu evropskih prvakinja pridodati i naslov svjetskih prvakinja.

Engleska je na posljednja dva Svjetska prvenstva gubila u polufinalu.

Španske nogometašice su jučer u Aucklandu svladale Šveđanke s 2:1 i također prvi put u historiji stigle do finala.