Manchester City pobijedio Sevillu i osvojio Superkup

Pobjednik je odlučen izvođenjem jedanaesteraca, a odlučujući je bio šut igrača Seville, Nemanje Gudelja koji je pogodio prečku i tako omogućio osvajanje trofeja Englezima.

Manchester Cityu je ovo prvi trofej Superkupa (Reuters)

Nogometaši Manchester Citya osvojili su evropski Superkup pobijedivši u Pireju, boljim izvođenjem jedanaesteraca, Sevilu sa 6:5 (1:1).

Marokanac Youseff en-Nesyri doveo je Sevillu u vodstvo u 25. minuti kada je nadvisio Joška Gvardiola i glavom zatresao mrežu. Izjednačio je Cole Palmer u 63. minuti, također glavom nakon dodavanja Rodrija.

Bolje šanse imala španska ekipa

Bila je to ravnopravna utakmica evropskog prvaka i pobjednika Evropske lige u kojoj je čak i bolje šanse imala španska ekipa, no En Nesyrija je dva puta u situaciji jedan-na-jedan zaustavljao golman Ederson.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca odlučujući je bio šut igrača Seville, Nemanje Gudelja koji je pogodio prečku i tako donio trofej Englezima, njihov prvi osvojeni Superkup.