Liga prvaka: Arsenal poražen u Portu

Dok je Porto savladao engleskog predstavnika 1:0, Napoli je s Barcelonom odigrao neriješeno 1:1.

Napoli i Barcelona prvi dio dvoboja završili bez pobjednika (REUTERS/Ciro De Luca)

U srijedu navečer odigrane su posljednje dvije utakmice osmine finala Lige prvaka.

Barcelona se iz Napulja vraća s neriješenim rezultatom, a mogla je i pobijediti. Španski predstavnik je od 60. minute vodio golom Roberta Lewandowskog, ali Victor Osimhen je u 75. Napoliju donio remi od 1:1.

Drugi susret odigran je u Portu, gdje je istoimeni tim savladao Arsenal 1:0.

Pogodak koji je nekadašnjeg evropskog prvaka približio plasmanu u četvrtfinale postigao je Brazilac Galeno u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Revanši u martu

Ovim susretima kompletiran je prvi dio osmine finala elitnog evropskog klupskog takmičenja.

Svi rezultati:

Napoli – Barcelona 1:1 (Osimhen 75 / Lewandowski 60), Porto – Arsenal 1:0 (Galeno 90+4), Inter – Atletico 1:0 (Arnautović 79), PSV Eindhoven – Borussia Dortmund 1:1 (De Jong 56 iz penala / Malen 24), Lazio – Bayern 1:0 (Immobile 69 iz penala), PSG – Real Sociedad 2:0 (Mbappe 58, Barcola 70), Kopenhagen – Manchester City 1:3 (Mattsson 34 / De Bruyne 10, Bernardo Silva 45, Foden 90+2), RB Leipzig – Real Madrid 0:1 (Brahim Diaz 48).