Navijači Hajduka pokušali napasti nogometaše Dinama

Igrači zagrebačkog kluba su se nakon pobjede na Poljudu i plasmana u finale Kupa Hrvatske spasili bijegom u svlačionicu.

Igrači Dinama su potrčali prema tunelu i tako se spasili (Zvonimir Barišin / Pixsell)

Nakon polufinalnog ogleda hrvatskog Kupa i pobjede Dinama protiv Hajduka sa 1:0, dio navijača splitskog kluba utrčao je na travnjak Poljuda.

Nakon završetka utakmice Hajduk – Dinamo u Splitu dogodile su se ružne scene.

Dio navijača Hajduka sa sjeverne tribine utrčao je na teren i krenuo prema igračima Dinama koji su slavili plasman u finale Kupa.

Policija je odmah intervenirala i navijači su potjerani natrag na tribinu (Ivana Ivanović / Pixsell)

Međutim, “Modri” su potrčali prema tunelu i tako se spasili, piše Hina.

Policija je odmah intervenirala i navijači su potjerani natrag na tribinu.

U finalu Dinamo – Rijeka

Navijači Hajduka pritom su gađali “plavce” bakljama, a letjele su i sjedalice.

Dinamo je na Poljudu pobijedio Hajduk golom Sandra Kulenovića u 15. minuti, dok je u drugom polufinalu Rijeka na stadionu u Kranjčevićevoj ulici identičnim rezultatom porazila Lokomotivu golom Ivana Smolčića u 70. minuti.

Ove godine finale se igra u dvije utakmice. Prva je 15. maja u Zagrebu, a revanš 15 dana kasnije na Rujevici.