Liga prvaka: Real Madrid, kroz dramu protiv Bayerna, do finala

Tim iz Madrida će u finalu na Wembleyu igrati sa još jednim njemačkim klubom, Borussijom Dortmund koja je sa ukupnih 2:0 izbacila francuskog predstavnika PSG.

Nogometaši i navijači Reala slave drugi pogodak svoga tima (Susana Vera / Reuters)

Nogometaši madridskog Reala plasirali su se u finale Lige evropskih prvaka nakon što su u revanš susretu odigranom u španskoj prijestolnici savladali preokretom njemački Bayern sa 2:1. U prvom dvoboju u Minhenu bilo je 2:2.

Pogodak je za Bavarce postigao je Alphonso Davies (68), ali je pobjedu i finale “Kraljevima” donio dvostruki strijelac Joselu (88, 90+1).

Real je čudesnim preokretom sa dva gola u posljednjim minutama uspio još jednom izboriti finale Lige prvaka. Bayern je vodio s 1:0 do 88. minute i nevjerovatne greške golmana Manuela Neuera, a nakon toga su šokirani Bavarci primili još jedan gol.

Podsjećanje na 1999.

Sve je prilično ličilo na veliko finale Lige prvaka 1999. godine kada je upravo Bayern od Manchester Uniteda također izgubio s 2:1 nakon što je u sudijsku nadoknadu ušao sa prednošću od 1:0.