Real Madrid i Bayern odlučuju o drugom finalisti Lige prvaka

Nakon što je u prvom susretu bilo 2:2, Real Madrid i Bayern u borbi za finale ‘kreću od početka’; finale je već osigurala Borussia Dortmund koja je u dva susreta bila bolja od PSG-a.

Finale Lige prvaka igra se na Wembleyu, 1. juna (Anna Szilagyi / EPA)

Real Madrid i minhenski Bayern u srijedu, na stadionu Santiago Bernabeu, odlučit će o drugom učesniku finala ovogodišnje Lige prvaka.

Prije osam dana, na Allianz Areni, bilo je 2:2. Poveo je Real, golom Viniciusa Juniora u 24. minuti, a preokret je uslijedio početkom drugog poluvremena.

U 53. minuti Leroy Sane je pogodio za 1:1, a četiri minute kasnije Harry Kane je iz jedanaesterca povisio na 2:1 za Bayern. Konačnih 2:2, svojim drugim golom, postavio je Vinicius Junior u 83. minuti, također s bijele tačke.

U prvom polufinalu, nakon dvije odigrane utakmice, Borussia Dortmund je bila bolja od Paris St. Germaina. U oba susreta bilo je 1:0 za njemačku ekipu.

Finale Lige prvaka igra se na Wembleyu, 1. juna.