Albanija se plasirala na EURO

Srbija i Portugal igrali su 2:1, te je portugalski tim izborio direktno učešće kao pobjednik grupe (EPA)

Reprezentacija Albanije izborila je historijski plasman na nogometni EURO 2016. gostujućom pobjedom u Armeniji 3:0, dok je Srbija večeras poražena u Beogradu protiv Portugala, ali je mnogo ranije izgubila šanse da se plasirana na šampionat u Francuskoj.

Nakon domaćeg poraza od Srbije, Albaniji je za francusku vizu trebala pobjeda i to je uspjela ostvariti. Gosti su poveli u 9. minuti autogolom Kame Hovhanisjana, a na 2-0 povisio je Berat Xhimshiti u 25. minuti.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Armando Sadiku u 76. minuti.

U utakmici posljednjeg kola grupe I kvalifikacija za prvenstvo Evrope, Srbija i Portugal igrali su 2:1, te je portugalski tim izborio direktno učešće kao pobjednik grupe.

Strijelci su bili Zoran Tošić u 65. za Srbiju, a Nani u 5. i Moutinho u 78. minutu za Portugal.

U grupi F plasman na EP i prije zadnjeg kola izborila je Sjeverna Irska, a večeras joj se pridružila i Rumunija pobjedom na gostovanju kod Farskih Otoka 3-0.

Rezultati susreta kvalifikacija za Evropsko nogometno prvenstvo 2016. godine:

GRUPA F
Finska – Sjeverna Irska     1-1 (Pohjanpalo 87 / Cathcart 31)
Farski Otoci – Rumunija 0-3 (Budescu 4, 45, Maxim 83)
Grčka – Mađarska            4-3 (Stafylidis 5, Tachtsidis 57,Mitroglu 79, Kone 86 / Lovrencsics 26, Nemeth 54, 76)

1. S.Irska          10   6   3  1  16-8    21
  2. Rumunija     10  5   5   0 11-2     20
  3. Mađarska    10  4   4   2  11-9    16
  4. Finska          10  3  3   4   9-10    12
  5. Farski Otoci 10  2  0   8   6-17     6
  6. Grčka           10  1  3   6   7-14     6