Atletico i Marseille u finalu Lige Evrope

Jedini go na utakmici Atletica i Arsenala postigao je španski reprezentativac Diego Costa na asistenciju Antoinea Griezmanna (EPA)

Nogometaši Atletico Madrida su se pobjedom nad londonskim Arsenalom kod kuće rezultatom 1:0 (ukupno 2:1) plasirali u finale Evropske lige koje će biti odigrano 16. maja u Lyonu.

Jedini go na utakmici postigao je španski reprezentativac Diego Costa na asistenciju Antoinea Griezmanna u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu je Arsenal preuzeo inicijativu, ali nije uspio doći do pogotka.

Pogodak Rolanda

Atletico će se u finalu sastati sa Marseilleom koji je u drugoj večerašnjoj utakmici izgubio od Red Bull Salzburga 2:1, ali se zbog bolje gol-razlike (ukupno 3:2) plasirao u finale.

Amadou Haidara je u 53. minuti pogodio za vodstvo Salzburga. U 65. minuti je Salzburg povećao prednost. Rolando je u 116. minuti pogodio za Marseille i tako postavio konačnih 2:1, što je Francuzima bilo dovoljno da se plasiraju u finale takmičenja.