Bayern i Atletico korak od četvrtfinala

Branilac evropske titule Bayern lako je pobijedio Arsenal u Londonu sa 2:0 (Reuters)

Nogometaši minhenskog Bayerna i Atletica iz Madrida korak su od plasmana u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u prvim utakmicama osmine finala ostvarili pobjede na gostujućem terenu.

Branilac evropske titule Bayern lako je pobijedio Arsenal u Londonu s 2:0, dok je Atletico slavio protiv Milana s 1:0.

Nogometaši Atletica napravili su veliki korak ka četvrtfinalu Lige prvaka nakon pobjede na San Siru kod Milana (1-0). U nelijepoj, ali borbenoj utakmici, Atletico je došao do pobjede pogotkom Diega Coste u samoj završnici. U 83. minuti nakon kornera je pogriješio Abate, a Brazilac Costa glavom šalje loptu u mrežu.

Zasluženo vodstvo

Milan je zaslužio vodstvo u prvom poluvremenu kada su bili daleko opasniji od Španaca. U 15. minuti Kaka je pogodio stativu, a samo tri minute kasnije Poli je iz blizine gađao glavom, a golman Atletica Curtois odbio u vratnicu.

U drugom dijelu nije bilo izglednijih prilika sve do pogotka Coste, a u 88. minuti šut Milanovog beka Ramija prohujao je tik uz stativu.

Bila je to prva utakmica, ali i prvi trenerski poraz u Ligi prvaka Clarencea Seedorfa, koji je kao igrač osvojio čak četiri Lige prvaka.

Revanš-susreti na programu su 11. marta.