Bayernu derbi Bundeslige nad Schalkeom

Son Heung-Min je bio dvostruki strijelac HSV-a u trijumfu nad aktuelnim prvakom (AFP)

Minhenski Bayern je u derbiju 21. kola nogometnog prvenstva Njemačke na svom terenu uvjerljivo pobijedio Schalke sa 4:0, a strijelci su bili David Alaba (19 penal, 51), Bastian Schweinsteiger (32) i Mario Gomez (63).

Aktuelni prvak Bundeslige Borussia iz Dortmunda je iznenađujuće na domaćem terenu poražen od Hamburgera sa 1:4.

Očito je da trener Borussije već razmišlja o dvoboju osmine finala Lige prvaka protiv Šahtara, koji se igra za četiri dana, a situaciju mu je dodatno otežalo isključenje najboljeg strijelca Roberta Lewandowskog u 31. minuti.

Borussia je povela u 17. minuti golom Roberta Lewandowskog, a onda je uslijedio preokret, Artjoms Rudnevs (18, 62) i Son Heung-Min (26, 89) su sa po dva gola donijeli uvjerljivu pobjedu HSV-u.

Wolfsburg je ostvario važnu pobjedu u gostima kod Greuther Fuertha sa 1:0, a pobjednički gol postigao je Bas Dost u 23. minuti.

Stuttgart je na svom terenu izgubio od Werdera sa 1:4, što je peti uzastopni poraz za tim trenera Brune Labbadije, koji je nedavno produžio ugovor do ljeta 2015. godine.

Rezultati 21. kola: Hannover – Hoffenheim 1:0, Stuttgart – Werder 1:4, Greuther Fuerth – Wolfsburg 0:1, Eintracht Frankfurt – Nurnberg 0:0, Borussia (M) – Bayer 3:3, Borussia (D) – HSV 1:4, Bayern – Schalke 4:0.

U nedjelju se sastaju: Augsburg – Mainz, te Freiburg – Fortuna Dusseldorf.

Poredak: Bayern 54, Borussia (D) 39, Bayer 38, Eintracht 37, HSV 31, Mainz 30, Borussia (M) 30, Hannover 29, Schalke 29, Freiburg 28, Werder 28, Wolfsburg 26, Nurnberg 25, Stuttgart 25, Fortuna 24, Hoffenheim 16, Augsburg 14, Greuther 12.