Bundesliga: Četiri gola hrvatskih igrača

Thomas Muller je postigao drugi gol za Bayern u pobjedi nad Schalekom od 2:0 (Reuters)

Hrvatski nogometaši postigli su čak četiri pogotka u subotnjih pet susreta 4. kola njemačkog nogometnog prvenstva, a tri od ta četiri gola dogodila su se u 3:2 (pobjedi Hamburger SV-a protiv aktuelnog prvaka Borussije iz Dortmunda.

Strijelac jednog od tri gola za HSV bio je Ivo Iličević, dok je Ivan Perišić postigao oba pogotka za Borussiju.

U strijelce se upisao i Ivica Olić, koji je postigao jedini gol za Wolfsburg u 1:1 domaćem remiju protiv Greuther Fuertha.

Olić je igrao svih 90 minuta za Wolfsburg, dok je Srđan Lakić dobio priliku tek u posljednje tri minute.

Mandžukić bez pogotka

Mario Mandžukić u 4. kolu prvi put nije bio strijelac za Bayern, ali je u 2:0 gostujućoj pobjedi protiv Schalkea 04 sudjelovao do 70. minute.

Strijeci za Bayern bili su Kroos (55) i Mueller (58).

Bayern se vratio na vrh tabele s maksimalnih 12 bodova, koliko ima i drugi Eintracht iz Frankfurta, a slijedi skupina od četiri kluba sa po sedam bodova.

Rezultati 4. kola: Mainz – Augsburg 2:0 (Ivanschitz 10, Szalai 26); HSV – Borussia 3:2 (Son 2, 59, Iličević 55 / Perišić 46, 60); Fortuna – Freiburg 0:0; Schalke 04 – Bayern 0:2 (Kroos 55, Mueller 58); Wolfsburg – Greuther Fuerth 1:1 (Olić 42 / Pogatetz 27-autogol). Igrano u petak: Nuernberg – Eintracht 1:2 (Polter 76 / Hoffer 25, Inui 60).

U nedjelju igraju: Bayer Leverkusen – Borussia Moenchengladbach, Werder Bremen – Stuttgart i Hoffenheim 1899 – Hannover 96.

Tabela: Bayern 12 bodova, Eintracht 12, Hannover 7 (-1), Borussia D. 7, Schalke 7, Nuernberg 7, Fortuna 6, Freiburg 5, Wolfsburg 5, Borussia M. 4 (-1), Mainz 4, Greuther Fuerth 4, Werder 3 (-1), Bayer 3 (-1), HSV 3, Augsburg 1, Stuttgart 1 (-1), Hoffenheim bez bodova.