Casillasova rekordna pobjeda za 'Furiju'

Golman Real Madrida u srijedu navečer odigrao 130. utakmicu za selekciju Španije.

Casillas je za reprezentaciju Španije debitovao 2000. godine [EPA]

Golman nogometne reprezentacije Španije Iker Casillas postao je u srijedu navečer novi svjetski rekorder po broju pobjeda u dresu nacionalnog tima, nakon što je protiv Južne Koreje zabilježio 95. trijumf u karijeri.

„Furija" je u pripremnom meču za Evropsko nogometno prvenstvo, koje uskoro počinje u Poljskoj i Ukrajini, ubjedljivo savladala Južnu Koreju sa rezultatom 4:1.

Casillas je u srijedu navečer odigrao 130. utakmicu za selekciju Španije, a po broju pobjeda pretekao je dosadašnjeg rekordera Francuza Liliana Thurama.

Golman španskog prvaka Reala iz Madrida je na ovom meču u 82. minuti zamijenio Pepea Reinu.

Casillas je za Španiju debitovao 2000, dvije godine kasnije postao je prvi golman nacionalnog tima, a tu poziciju suvereno čuva do danas.

Golove za „Furiju“ postigli su Fernando Torres (11), Xabi Alonso (51, penal), Santi Cazorla (55) i Negredo (79), dok je pogodak za Koreju upisao Do-Heon (43).

Pobjeda Švedske

U ostalim prijateljskim utakmicama odigranim u srijedu navečer, Švedska i Holandija ostvarile su pobjede. Šveđani su u Gotheborgu pobijedili Island sa 3:2, dok je Holandija u Rotterdamu porazila Slovačku sa 2:0.

Golove za švedsku selekciju postigli su Ibrahimović (3), Toivonen (14) i Wilhelmsson (78), dok su strijelci za Island bili Sightorsson (27) i Jonasson (90+4).

Golove za „Lale“ protiv Slovaka upisali su Salata (9, autogol) i Rafael van der Vaart (77). Bila je to treća pripremna utakmica Holanđana i prva pobjeda nakon poraza od Bayerna (2:3) i Bugarske (1:2).

Odigrana je i utakmica između Švicarske i Rumunije, a slavili su Rumuni golom Gheorghae Grozava u 57. minuti.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.