Copa America: Meksiko i Venecuela u četvrtfinalu

Salomon Rondon postiže gol za pobjedu i plasman Venecuele u nastavak takmičenja te za eliminaciju Urugvaja (AP)

Nogometne reprezentacije Meksika i Venecuele plasirale su se u četvrtfinale Copa Americe, koje se održava u Sjedinjenim Američkim Državama, nakon što su u četvrtak navečer savladali Jamajku, odnosno Urugvaj.

Venecuela je u Philadelphiji slavila protiv Urugvaja sa 1:0, dok su Meksikanci u Pasadeni nadigrali Jamajku sa 2:0.

U grupi C sada vode sinoćnji pobjednici koji imaju po šest bodova, dok su Urugvaj i Jamajka nakon dvije odigrane utakmice bez bodova.

Urugvaj, koji je Copa Americu osvajao rekordnih 15 puta, prvi je put ispao još u grupnoj fazi 1997. godine, a posljednji put je bio prvak 2011. godine.

Hernandezov 45. gol

Venecuela ga je pobijedila sa 1:0, strijelac u 36. minuti bio je Salomon Rondon, i tako se plasirala među osam najboljih reprezentacija, iako je posljednja u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2018. godine, a Urugvaj vodeći.

Meksiko je u prvoj utakmici pobijedio Urugvaj (3:1) koji igra bez zvijezde Luisa Suareza.

Meksikanci su pred 83.263 gledatelja na Rose Bowlu u Pasadeni u drugoj utakmici protiv Jamajke poveli u 18. minuti, kada je bivši napadač Manchester Uniteda i Real Madrida Javier Hernandez postigao svoj 45. gol za reprezentaciju.

Konačan rezultat u 81. minuti postavio je Oribe Peralta.