Copa America: Peru preko Bolivije u polufinalu

Sva tri pogotka za Peru postigao Paolo Guerrero (lijevo) (AP)

Nogometaši Perua su četvrtak navečer u četvrtfinalu Copa Americe pobijedili Boliviju sa 3:1, a sva tri pogotka za pobjednika postigao je Paolo Guerrero u 20, 23. i 74. minuti.

Utješni gol za Boliviju postigao je Marcelo Moreno u 84. minuti iz penala, prenosi Hina.

“Uoči prvenstva malo je ljudi vjerovalo u nas, a mi smo dokazali da znamo igrati dobar nogomet te smo iz dana u dan sve jači”, kazao je 31-godišnji Guerrero.

Žestoki rivali

Guerrero je tijekom karijere igrao za Bayern, Hamburger, posljednje tri sezone za brazilski Corinthians, a u novoj sezoni nosit će dres Flamenga.

Peru će u polufinalu igrati protiv domaćina Čilea, koji je dan ranije eliminirao Urugvaj sa 1:0.

Peru i Čile su žestoki rivali, a to rivalstvo traje od 1935. godine i poznato je kao “Clasico del Pacifico”.

Njihov polufinalni dvoboj na rasporedu je 30. lipnja.