Crystal Palace u polufinalu Liga kupa

Manchester United je protiv Crystal Palacea izveo kombinovani sastav (Getty Images)

Nogometaši engleske druge lige Crystal Palace, u senzacionalnoj pobjedi na Old Traffordu savladali su šampione Premiershipa Manchester United i plasirali se u polufinale engleskog Liga kupa.

Nakon prve utakmice koja je završena rezultatom 0:0, uzvratnu utakmicu je bolje otvorio Crystal Palace, postigavši prvi pogodak u 65. minuti susreta.

Ferguson se izvinio navijačima

„Iskreno ne znam gdje početi. Jako sam razočaran. Izvinjavam se navijačima jer ovo nije bio pravi Manchester United. Ne želim umanjiti uspjeh Crystal Palacea, jer su njihovi igrači prešli granice izdržljivosti i želim im uspjeh u nastavku takmičenja“ –  Sir Alex Ferguson

Manchester United je odgovorio pogotkom Machede sa bijele tačke samo tri minute kasnije.

Do kraja susreta vladala je potpuna opsada gola gostiju, no golman Price je bio na visini zadatka i spasio svoj tim od ispadanja.

U osmoj minuti prvog produžetka, Glenn Murray pogađa za ponovno vodstvo gostiju. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

U polufinalnim utakmicama koje su na programu u januaru, sastaju se Manchester City i Liverpool, te Cardiff i Crystal Palace.

Ovim žrijebom je zagarantovano da će u finalu Liga kupa biti predstavnici i prve i druge engleske lige.

Izvor: Al Jazeera