Džekin gol nije spasio City u Liga kupu

Gerrard u oba susreta bio siguran sa bijele tačke (Getty Images)

Nogometaši Liverpoola igrat će u finalu engleskog Liga kupa, nakon što su večeras na Anfieldu remizirali 2:2 sa Manchester Cityjem u revanšu polufinala.

U prvoj utakmici koja je odigrana u Manchesteru, „Redsi“ su slavili sa 1:0, a jedini gol tada je postigao Steven Gerrard iz jedanaesterca.

Večeras su „Građani“ prvi stigli do pogotka i to na sjajan način, nakon što je Nigel de Jong snažnim udarcem sa više od 25 metara zatresao mrežu domaćina.

Liverpoool je izjednačio u 40. minutu, a ponovo je iz penala bio siguran iskusni Gerrard.

Novo vodstvo i nadu gostima donio je bh. reprezentativac Edin Džeko golom u 67. minutu, ali je iskusni Velšanin Craig Bellamy u 74. minutu postavio konačan rezultat i omogućio svom timu put u finale na Wembleyju.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta za City, kao i bh. internacionalac Džeko, dok je Crnogorac Stefan Savić bio u timu „Građana“ prvih 45 minuta, da bi umjesto njega u nastavku ušao Aguero.

Protivnik Liverpoola u finalu 26. februara bit će drugoligaš Cardiff, koji je dan ranije eliminirao Crystal Palace.