Džekinim golovima Manchester City do pobjede

Bh. reprezentativac Džeko postigao je dva gola (AFP)

Vodeći dvojac engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i City uspješno su odradili susrete 20. kola Premiershipa.

United je na Old Traffordu pobijedio West Bromwich Albion 2:0, dok je City na gostovanju porazio Norwich 4:3.

United je poveo autogolom Garetha McAuleya u devetoj minuti, a pobjedu je potvrdio Robin Van Persie u posljednjim trenucima meča.

Tragičar utakmice McAuley je u 70. minuti umalo izjednačio, no njegov udarac glavom je zaustavio okvir gola.

Aktualni prvak je u utakmici na Carrow Roadu pobijedio Norwich 4:3, a od 44. minute su igrali bez isključenog Samira Nasrija.

Golove za City postigli su Edin Džeko (2, 5), Sergio Aguerro (50) i Mark Bunn (autogol-67), dok su strijelci za Norwich bili Anthony Pilkington (15) i Russell Martin (63, 75).

Tottenham je na gostovanju pobijedio Sunderland 2:1. Domaćin je poveo u 50. minuti golom Johna O'Sheae, no Spursi su u nastavku susreta okrenuli rezultat golovima Carlosa Cuellara (48-autogol) i Aarona Lennona (51).

Fulham je kod kuće izgubio od Swansea Cityja 1:2, a Mladen Petrić nije nastupio za londonski sastav. Golove za goste zabili su Danny Graham (19) i Jonathan de Guzman (52), a za Fulham Bryan Ruiz (56).

Aston Villa je upisala domaći poraz od Wigan Athletica 0:3. Bio je to treći uzastopni poraz Ville uz razliku pogodaka 0:15. Strijelci za goste bili su Ivan Ramis (3), Emmerson Boyce (52) i Arouna Kone (56).

Na tabeli vodi Manchester United sa 49 bodova, City ima 42 boda, Tottenham je treći sa 36 bodova, a Chelsea na četvrtom mjestu ima 35 bodova, ali i dvije utakmice manje.

REZULTATI:
Aston Villa – Wigan 0:3 (Ivan Ramis 3, Emmerson Boyce 52, Arouna Kone 56), Fulham – Swansea City 1:2 (Ruiz 56 / Graham 19, de Guzman 52), Man United – WBA 2:0 (McAuley 9-autogol, Van Persie 90), Norwich – Man City 3:4 (Pilkington 15, Martin 63, 75 / Džeko 2,5, Aguero 50, Bunn 67-autogol), Reading – West Ham 1:0 (Pogrebnjak 5), Stoke City – Southampton 3:3 (Jones 16, Upson 67, Jerome 90 / Lambert 10, Rodriguez 24, Wilkinson 36-autogol), Sunderland – Tottenham 1:2 (O'Shea 40 / Cuellar 48-autogol, Lennon 51).