Džumhur u drugom kolu Roland Garrosa

Džumhur je postao prvi bh. teniser u historiji koji će zaigrati u 2. kolu Roland Garrosa (EPA)

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur u prvom je kolu teniskog turnira Roland Garros u Parizu odmjerio snage sa ruskim teniserom Mihailom Južnim, koji je predao meč nakon što je Džumhur vodio sa 2:0 u setovima.

Bh. teniser vodio je sa 6:2, 6:1, poslije čega je ruski protivnik, koji je bio osmi igrač svijeta, odustao.

Džumhur je tako postao prvi bh. teniser u historiji koji će zaigrati u 2. kolu Roland Garrosa.

Južni se od početka borio sa problemima, ali nije uspijevao da održi ritam protiv rivala koji će u drugom kolu igrati sa boljim iz duela Ivo Karlović – Markos Bagdatis.

Tri puta savladao Đokovića

Ko poslije ovoga izađe kao pobjednik, mogao bi u šesnaestini finala da se suprotstavi drugom nosiocu Rogeru Federeru.

Džumhur je prošle godine takmičenje okončao već u prvom kolu, a što se tiče grand slam turnira, najviše je odmakao 2014. na Australian Openu, gdje je poražen u trećoj rundi.

Južni je bio osmi igrač svijeta, nastupio je u 21 finalu ATP turnira i osvojio 10 trofeja.

Rus je pobjeđivao i velika imena u svijetu tenisa poput Novaka Đokovića, kojeg je savladao tri puta, kao i Rafaela Nadala, protiv kojeg je slavio četiri puta.