EP u futsalu: Finalisti Italija i Rusija

Dvostruki strijelac za Italijane bio je Gabriel Lima (Getty Images)

U finalu Evropskog prvenstva u futsalu, koje je u toku u holandskom Antwerpenu, igrat će malonogometne reprezentacije Italije i Rusije.

Italija je u prvom polufinalnom duelu pobijedila Portugal 4:3, dok je Rusija identičnim rezultatom nakon produžetaka slavila protiv aktuelnih prvaka Španaca.

„Azzurri“ su vodili 1:0, potom je Portugal do kraja poluvremena s dva gola okrenuo rezultat.

U nastavku, Italijani postižu tri gola u nizu, a Portugal je do kraja tek ublažio poraz.

Strijelci za Italiju bili su Gabriel Lima (1, 31), Romano (23) i Fortino (34), dok su golove za Portugal postigli Ricardinho (13), Pereira (19) i Queiros (35).

Raniji nastupi u završnici

U drugom susretu, Španija je vodila 1:0, a zatim Rusija 2:1 i 3:2, no „Furija“ je dvije minute prije kraja izjednačila i odvela susret u produžetak.

Pobjednički pogodak postigao je Robinho minutu prije kraja drugog produžetka.

Strijelci za Rusiju bili su i Sergejev (23), Liskov (26) i Fukin (27), a za Španiju Pola (16), Usin (27) i Miguelin (38).

Italiji će ovo biti treći nastup u finalu, a u dosadašnja dva imala je polovičan uspjeh.

Na EP-u 2007. „Azzurri“ su osvojili svoj jedini dosadašnji evropski naslov, dok su četiri godine kasnije izgubili od Španije.

Rusija je do sada četiri puta igrala u finalu, a samo jednom je bila najbolja, 1999. godine.