EP u rukometu: Druga pobjeda Hrvatske, drugi poraz Srbije

Hrvatska, Island, Rukomet, Luka Cindrić
Hrvatsku je do druge pobjede vodio Luka Cindrić sa sedam golova, uz četiri asistencije (EPA)

Hrvatska je u drugom kolu grupe A sinoć u Splitu protiv Islanda stigla do druge pobjede i prolaska u drugi krug Europskog prvenstva u rukometu.

Domaćini prvenstva bili su bolji i slavili rezultatom 29:22.

Hrvatska iz dva kola ima maksimalan broj bodova, prenosi Anadolija.

U prvom kolu savladala je reprezentaciju Srbije.

Bio je ovo nastavak pobjedonosnog niza protiv Islanda na velikim natjecanjima.

“Kauboji”, kako ih zovu navijači i mediji u domovini, nikad na europskim i svjetskim prvenstvima i olimpijskim igrama nisu izgubili protiv Islanda.

Hrvatska na krilima Cindrića

Hrvatsku je do druge pobjede vodio Luka Cindrić sa sedam golova, uz četiri asistencije.

U redovima Islanda najefikasniji je bio Aron Pálmarsson s pet golova.

Rukometna reprezentacija Srbije zabilježila je drugi poraz na Europskom prvenstvu na utakmici protiv Švedske.

U drugom kolu grupe A Šveđani su u splitskoj Spaladium Areni bili bolji rezultatom 30:25.

Junak u pobjedničkom sastavu bio je golman Mikael Appelgren s 19 obrana.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 16:10 u korist Šveđana. Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru Srbije, koja je bila bolja za gol (15:14).

Dobra igra srbijanske momčadi omogućila je prilazak Šveđanima na dva gola zaostatka deset minuta prije kraja. Ipak, u prijelomnim trenucima Šveđani su bili zreliji i uspjeli privesti utakmicu kraju.

Najbolji švedski strijelac bio je Albin Lagergren s pet golova i stopostotnim šutem.

Francuska na čelu grupe B

Kod reprezentacije Srbije najbolji je bio Nemanja Ilić s isto toliko golova.

Na ljestvici skupine A vodi Hrvatska sa četiri boda, Island i Švedska imaju po dva, dok je Srbija posljednja bez bodova.

Posljednje kolo na rasporedu je 16. siječnja, a sastaju se Srbija i Island te Hrvatska i Švedska.

Tri najbolje ekipe iz svake skupine nastavljaju natjecanje.

U skupini B Austrija je izgubila od Francuske 26:33, a Norveška je bila bolja od Bjelorusije 33:28. Na čelu skupine je Francuska sa četiri boda, Norveška i Bjelorusija imaju po dva, dok je Austrija posljednja bez bodova.