EP u rukometu: Francuska bolja od Hrvatske

Poljska je na senzacionalan način svladala Bjelorusiju, koja je dvije i po minute prije kraja vodili sa 30:27 (EPA)

U susretu Grupe II drugoga kruga Evropskog prvenstva za rukometaše u Danskoj, Francuska je u nedjelju navečer u Aarhusu pobijedila Hrvatsku sa 27:25 (18:19).

Francuzi su sada na čelu Grupe II sa šest bodova i maksimalne tri pobjede, dok je Hrvatska pretrpjela prvi poraz na Euru i ima četiri boda.

U ranijim susretima u nedjelju Švedska je pobijedila Rusiju sa 29:27 (20:13), dok je Poljska savladala Bjelorusiju sa 31:30 (14:13).

U selekciji Švedske prvi strijelac je bio Jacobsson sa sedam golova, dok je Ruse predvodio Igropulo sa 11 golova.

Šveđani sada imaju četiri boda, dok su Rusi bez bodova i imaju slabe izgleda da se plasiraju u četvrtfinale.

Poljska je na senzacionalan način svladala Bjelorusiju, koja je dvije i po minute prije kraja vodili sa 30:27.

U ponedjeljak utakmice Grupe I

Prvo je u zadnjoj minuti Kuhszynscky pogodio za 30:30, a dvije sekunde prije kraja Jurkiewicz iz deveterca za konačnih 31:30.

Poljaci sada imaju četiri boda, a Bjelorusi su bez bodova i sa slabim šansama za četvrtfinale.

Kod Poljaka su najbolji bili Jurkiewicz sa osam i Kuhsczynsky sa šest golova, dok je Bjeloruse predvodio Rutenka sa devet golova.

Tabela Grupe II: Francuska 6 bodova, Hrvatska 4, Švedska 4, Poljska 4, Rusija i Bjelorusija bez bodova.

U ponedjeljak su na programu utakmice Grupe I: Makedonija – Island (16:00), Austrija – Španija (18.15), Danska – Mađarska (20:30).

Tabela Grupe I: Danska 6, Španija 4, Island 3, Mađarska 3, Makedonija 2, Austrija 0.