EP u rukometu: Hrvatska u drugom krugu

Hrvatsku su do pobjede predvodili Marino Marić sa osam golova, Manuel Štrlek je dodao šest, a Ivan Čupić i Zlatko Horvat (na slici) sa po četiri gola (EPA)

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je plasman u drugi krug Europskog prvenstva u rukometu u Poljskoj nakon što je u posljednjem susretu B skupine u Katowicama pobijedila Island 37:28 (19:10).

Hrvatska je na koncu osvojila drugo mjesto u skupini i u drugi krug prenosi dva boda.

U drugom dvoboju iz ove skupine Norveška je pobijedila Bjelorusiju 29:27 i prenosi četiri boda, dok Bjelorusija ide dalje bez bodova.

Hrvatska će u drugom krugu igrati u skupini I protiv Poljske koja je pobijedila Francusku 31:25 i tako prenijela četiri boda, Francuzi dolaze s dva, a Makedonci bez bodova.

Najveća prednost 12 pogodaka razlike

Hrvatska je protiv Islanda odigrala odličnu utakmicu, posebno prvih 15 minuta nakon kojih je vodila 11:2, kako prenosi Hina.

U 16. minuti prvi put je bilo i deset golova prednosti (13:3), a u drugom poluvremenu prednost je iznosila i 12 pogodaka razlike. Na koncu je završilo s uvjerljivih plus devet (37:28).

Hrvatsku su do pobjede predvodili Marino Marić sa osam golova, Manuel Štrlek je dodao šest, a Ivan Čupić i Zlatko Horvat sa po četiri gola.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Gudjon Valur Sigurdsson i Arnor Thor Gunnarsson sa po šest golova.