EURO 2016: Novi neuspjeh Crne Gore, drugi poraz Makedonije

Nakon remija s Lihtenštajnom, Crna Gora doživjela je novi neuspjeh porazom od Austrije (EPA)

Nogometna reprezentacija Crne Gore poražena je u nedjelju navečer na gostovanju u Beču sa 0:1, dok se Rusija osramotila igrajući u Moskvi s Moldavijom neriješeno 1:1 u kvalifikacijskim utakmicama za Europsko prvenstvo 2016. godine.

Crnogorci su, nakon neuspjeha u četvrtak u Lihtenštajnu (0:0), u Beču ostali praznih ruku, čime su napravili korak natrag u utrci za završni turnir u Francuskoj, prenosi Tanjug.

Izabranicima izbornika Branka Brnovića ništa nije polazilo za rukom, propušteno je nekoliko dobrih šansi, a Austrijanci su važnim trijumfom sa 7 bodova preuzeli vodstvo na ljestvici skupine G, ispred Rusije (5), Švedske (5) i Crne Gore (4).

Crna Gora je kvalifikacije početkom rujna otvorila pobjedom nad Moldavijom u Podgorici sa 2:0.

U posljednjem meču skupine G Švedska je kao domaćin pobijedila Lihtenštajn sa 2:0, a strijelci su bili Erkan Zengin u 74. i Jimmy Durmaz u 46. minutu.

Moldavija iznenađenje večeri

Rusija je odigrala “mršavih” 1:1 protiv Moldavije, što je iznenađenje dosadašnjeg tijeka večeri.

“Zbornaja” je povela golom Artema Dzjube u 73. minuti, no svega minutu kasnije izjednačio je Aleksandru Epureanu.

Rusi su tijekom susreta uputili 20 udaraca prema moldavskim vratima, no nisu uspjeli osvojiti tri važna boda.

U skupini C Ukrajina je pobijedila Makedoniju 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Serhij Sidorčuk u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

Ukrajinci su mogli i uvjerljivije slaviti, no Andrij Jarmolenko je u 47. minuti promašio kazneni udarac, javlja Hina.

Makedonija je u Skoplju u četvrtak u posljednjim minutama došla do pobjede nad Luksemburgom rezultatom 3:2.

U prvom kolu kvalifikacija Makedonija je na gostovanju kod Španjolske teško poražena sa 1:5.

U posljednjoj utakmici u nedjelju Španjolska je kao gost pobijedila Luksemburg sa 4:0, a sterijelci su bili David Silva (27), Francisco Alcacer (42), Diego Costa (69) i Juan Bernat (88)

Na ljestvici sada vode Španjolska, Slovačka i Ukrajina sa po 6 bodova, dok Makedonija ima 3 boda.

U E skupini reprezentacija Engleske u Tallinnu je teškom mukom pobijedila Estoniju 1:0.

Litva – Slovenija 0:2

Pogodak vrijedan tri boda za “Gordi Albion” postigao je Wayne Rooney u 74. minuti.

Put Englezima do pobjede otvorilo je isključenje estonskog stopera Ragnara Klavana u 48. minuti.

Bila je ovo treća pobjeda Engleza, koji vode na ljestvici skupine sa 9 bodova, Litva i Slovenija imaju po 6, a Estonija 3 boda.

U ogledu Litve i Slovenije u Vilniusu gosti su bili uspješniji i golovima Milivoja Novakovića (33. i 37. minut) pobijedili sa 2:0.

Nogometaši Slovenije zabilježili su u četvrtak navečer pobjedu u drugom kolu kvalifikacija u Mariboru protiv Švicarske sa 1:0 (srijelac Novaković).

Ovo je za izabranike selektora Srećka Kataneca bila prva pobjeda u kvalifikacijskoj grupi E; na startu su pretrpjeli poraz od Estonije od 0:1.