EURO 2016: Srbija-Armenija 1:1, Poljska savladala Njemačku

Poljska je bila nadmoćna nad Njemačkom, u čijem je timu bilo mnogo novih igrača (AP)

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je večeras 1:1 sa Armenijom u Jerevanu u prvoj utakmici I grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2016. godine.

Domaća selekcija povela je u 73. minutu golom Roberta Arzumanijana, a bod Srbiji donio je Zoran Tošić u 90. minuti.

U istoj grupi, Albanija, koja je na startu u gostima dobila Portugal 1:0, remizirala je sa Danskom.

Albanija je povela u 38. minuti golom Ermira Lenjanija, a Danska je izjednačila pogotkom Lassea Vibea u 81. minuti.

Poljaci savladali Nijemce

U najatraktivnijoj utakmici subotnjeg programa kvalifikacija za EURO 2016. Njemačka je u Varšavi izgubila od Poljske 0:2.

Napadač Ajaxa Arkadiusz Milik u 51. minuti doveo je Poljake u vodstvo, da bi Sebastian Mila u 88. pogodio za konačnih 2:0, pa tako Poljska nakon dvije utakmice ima maksimalan učinak.

U ekipi svjetskih prvaka bilo je dosta novih imena, Durm, Ruediger, Bellarabi, Kramer. No, uprkos tome, Nijemci su stvorili dosta gol-šansi, ali previše su promašivali, a ono što je išlo u okvir gola zaustavljao je golman Szczesny.

U toj grupi nakon dvije utakmice i Irska ima maksimalan učinak.

U subotu je lakoćom savladala amatere Gibraltar 7:0 uz tri pogotka Robbieja Keanea u prvih 18 minuta, dok je Škotska na svom terenu pobijedila Gruziju 1:0, zahvaljujući autogolu Akakija Khubutia (28).

U grupi F Rumunija i Mađarska odigrali su 1:1, a isti rezultat bio je i u susretu Finske i Grčke.