EURO: Švicarska savladala Albaniju 1:0

Prva utakmica drugog dana Evropskog nogometnog prvenstva u Francuskoj u grupi A završena je pobjedom Švicarske nad Albanijom, 1:0.

Gol za izabranike Vladimira Petkovića u petoj minuti utakmice je glavom postigao Fabian Schar na asistenciju Xherdana Shaqirija.

Albanija je u svom prvom, historijskom nastupu na jednom od velikih natjecanja doživjela poraz u Lensu od neuvjerljivih Švicaraca.

Iako su rano poveli, već nakon pet minuta igre – a čak 53 minute su imali i igrača više – Švicarci su ubilježili tek minimalnu pobjedu protiv debitanata EURO-a, koji je u zadnjim minutama imao veliku priliku izbjeći poraz.