EP: Vels ‘pregazio’ Rusiju, ide u osminu finala

Gareth Bale i ekipa su lakše od očekivanog pobijedili Ruse i osigurali historijski plasman u osminu finala (EPA)

Nogometaši Velsa pobijedili su Rusiju 3:0 u susretu trećeg kola B grupe Evropskog nogometnog prvenstva u Francuskoj i plasirali se u osminu finala.

Pogotke u Touloseu za Velšane su postigli Aaron Ramsey (11), Neil Taylor (20) i Gareth Bale (67).

Bale i ekipa su lakše od očekivanog pobijedili Ruse i osigurali historijski plasman u osminu finala u svom debitantskom nastupu na evropskom takmičenju.

Engleska ide dalje

Rusi su primili rane pogotke i nisu pronašli način kako odgovoriti na velšku igru, te sljedeći domaćini Svjetskog prvenstva EURO napuštaju kao zadnji u grupi sa samo jednim osvojenim bodom.

Slovačka i Engleska su u istoj grupi u Saint Etienneu odigrali 0:0.

Ovakvim ishodom Engleska je osigurala plasman u osminu finala kao drugoplasirana reprezentacija u grupi s pet bodova, dok je Slovačka završila takmičenje na trećem mjestu s četiri boda, te je također nadomak plasmana među 16 najboljih.