Evropski kupovi: Sarajevo u Poljskoj, Dinamo u Luksemburgu, Partizan u Gruziji
Nogometni klubovi iz regije doznali su protivnike u drugom pretkolu Lige prvaka na žrijebu održanom u ponedjeljak u Nyonu.
Hrvatski prvak Dinamo igrat će protiv Fole Esch, prvaka Luksemburga, s kojim je igrao i prije dvije godine i slavio ukupno sa 6:0.
Nogometaši beogradskog Partizana igrat će protiv gruzijske momčadi Dila Gori.
Prvak Srbije će u prvom susretu biti domaćin, a zatim putuje u grad Gori.
Prve utakmice 14. i 15. jula
Sarajevo, prvak Bosne i Hercegovine, u drugom pretkolu igrat će s Lechom iz poljskog Poznana, dok će Makedonski prvak Vardar igrati s kiparskim Apoelom.
Slovenski Maribor Ligu prvaka pokušat će prvo izboriti protiv Astane ih Kazakhstana, dok će Rudar iz Pljevalja (Crna Gora) igrati s Qarabagom iz Azerbajdžana.
Prva utakmice igraju se 14. i 15. srpnja, a revanš slijedi sedam dana kasnije.
Nakon ždrijeba drugog pretkola Lige prvaka, održan je i ždrijeb prvog pretkola Europske lige.
Od hrvatskih klubova, Hajduk putuje u Estoniju kod Kaleva, dok će Lokomotiva u Walesu igrati s Airbus Broughtonom.
Željezničar na Balzan, Crvena zvezda na Kairat
Što se tiče bh. klubova, nogometaši Željezničara iz Sarajeva u prvom kolu kvalifikacija igrat će protiv Balzana s Malte, sarajevski Olimpic će snage odmjeriti sa slovačkim Spartak Trnavom, a mostarski Zrinjski sa Shirakom iz Armenije, javlja Anadolija.
Prve utakmice igrat će se 2. srpnja, kada će Željezničar i Zrinjski biti gosti, dok su uzvrtani susreti sedam dana kasnije, a tada će na put Olimpic.
Nogometaši beogradske Crvene zvezde igrat će u prvom pretkolu ovog natjecanja protiv ekipe Kairat Almati iz Kazahstana, prenosi Tanjug.
Novosadska Vojvodina će snage odmjeriti s MTK-om iz Mađarske, dok će protivnik beogradskog Čukaričkog biti slovenske Domžale.
Zvezda će biti domaćin u prvom meču, dok Vojvodina i Čukarički gostuju.
LIGA PRVAKA – Prvo pretkolo
Lincoln FC (Gibraltar) – FC Santa Coloma (Andora)
Crusaders FC (Sjeverna Irska) – FC Levadia Tallinn (Estonija)
FC Pyunik (Armenija) – SS Folgore (San Marino)
B36 Torshavn (Farski otoci) – The New Saints FC (Vels)
(Prve utakmice su na programu 30. juna i 1. jula, revanši 7. i 8. jula)
Drugo pretkolo
Hibernians FC (Malta) – Maccabi Tel-Aviv FC (Israel)
APOEL FC (Kipar) – FK Vardar (Makedonija)
Qarabag FK (Azerbejdžan) – FK Rudar Pljevlja (Crna Gora)
FK Sarajevo (BiH) – KKS Lech Poznan (Poljska)
NK Maribor (Slovenija) – FC Astana (Kazahstan)
FC BATE Borisov (Bjelorusija) – Dundalk FC (Irska)
HJK Helsinki (Finska) – FK Ventspils (Latvija)
FC Midtjylland (Danska) – Lincoln/Santa Coloma
Molde FK (Norveška) – Pyunik/Folgore
Malmo FF (Švedska) – FK Žalgiris Vilnius (Litvanija)
Celtic FC (Škotska) – Stjarnan (Island)
FK AS Trenčin (Slovačka) – FC Steaua Bucuresti (Rumunija)
FK Partizan (Srbija) – FC Dila Gori (Gruzija)
PFC Ludogorets Razgrad (Bugarska) – FC Milsami Orhei (Moldavija)
CS Fola Esch (Luksemburg) – GNK Dinamo Zagreb (Hrvatska)
KF Skenderbeu (Albanija) – Crusaders)/Levadia
B36 Torshavn/The New Saints – Videoton FC (Mađarska)
(Prve utakmice na rasporedu 14. i 15. jula, revanši 21. i 22. jula)
EUROPSKA LIGA – Prvo pretkolo
Víkingur Reykjavik (Island) – NK Koper (Slovenija)
Newtown AFC (Vels) – Valletta FC (Malta)
Glenavon FC (Sjeverna Irska) – FC Shakhtyor Soligorsk (Bjelrusija)
NSI Runavík (Farski otoci) – Linfield FC (Sjeverna Irska)
FK Atlantas Klaipeda (Litvanija) – PFC Beroe Stara Zagora (Bugarska)
FK Spartaks Jurmala (Latvija) – FK Budućnost Podgorica (Crna Gora)
FC Progres Niederkorn (Luksemburg) – Shamrock Rovers FC (Irska)
Cork City FC (Irska) – KR Reykjavik (Island)
University College Dublin AFC (Irska) – F91 Dudelange (Luksemburg)
FC Sheriff (Moldavija) – Odds BK (Norveška)
FC Dinamo Tbilisi (Gruzija) – Qabala FK (Azerbejdžan)
FC Differdange 03 (Luksemburg) – Bala Town FC (Vels)
Brondby IF (Danska) – AC Juvenes/Dogana (San Marino)
Debreceni VSC (Mađarska) – FK Sutjeska (Crna Gora)
FK Crvena zvezda (Srbija) – FC Kairat Almaty (Kazahstan)
FC Aktobe (Kazahstan) – Nomme Kalju FC (Estonija)
Go Ahead Eagles (Holandija) – Ferencvarosi TC (Mađarska)
NK Domžale (Slovenija) – FK Čukarički (Srbija)
FK Kukesi (Albanija) – FC Torpedo Zhodino (Bjelrusija)
KF Renova (Crna Gora) – FC Dacia Chisinau (Moldavija)
KF Shkendija (Makedonija) – Aberdeen FC (Škotska)
MTK Budapest (Mađarska) – FK Vojvodina (Srbija)
FC Ordabasy Shymkent (Kazahstan) – Beitar Jerusalem FC (Izrael)
FC Flora Tallinn (Estonija) – FK Rabotnički (Makedonija)
FC Dinamo Batumi (Gruzija) – AC Omonia (Kipar)
FK Trakai (Litvanija) v HB Torshavn (Farski otoci)
Glentoran FC (Sjeverna Irska) – MŠK Žilina (Slovačka)
Alashkert FC (Armenija) – Saint Johnstone FC (Škotska)
FK Olimpic Sarajevo (BiH) v FC Spartak Trnava (Slovačka)
Vikingur (Farski otoci) – Rosenborg BK (Norveška)
Skonto FC (Latvija) – Saint Patrick's Athletic FC (Irska)
Balzan FC (Malta) – FK Željezničar (BiH)
UE Sant Julia (Andora) – Randers FC (Danska)
FK Kruoja Pakruojis (Litvanija) – Jagiellonia Bialystok (Poljska)
KF Laci (Albanija) – Inter Baki PIK (Azerbejdžan)
FK Partizani (Albanija) – Stromsgodset IF (Norveška)
FK Jelgava (Latvija) – PFC Litex Lovech (Bugarska)
FC Lusitans (Andora) – West Ham United FC (Engleska)
SJK Seinajoki (Finska) – FH Hafnarfjordur (Island)
FC Lahti (Finska) – IF Elfsborg (Švedska)
JK Sillamae Kalev (Estonija) – HNK Hajduk Split (Hrvatska)
FC Saxan (Moldavija) – Apollon Limassol FC (Kipar)
FC Shirak (Armenija) – HŠK Zrinjski (BiH)
VPS Vaasa (FIN) – AIK Solna (Švedska)
FK Mladost Podgorica (Crna Gora) – Neftci PFK (Azerbejdžan)
NK Celje (Slovenija) – WKS Slask Wroclaw (Poljska)
SP La Fiorita (San Marino) – FC Vaduz (Lihtenštajn)
Birkirkara FC (Malta) – Ulisses FC (Armenija)
AUK Broughton FC (Vels) – NK Lokomotiva Zagreb (Hrvatska)
FC Botosani (Rumunija) – Tskhinvali (Gruzija)
Europa FC (Gibraltar) – ŠK Slovan Bratislava (Slovačka)
(Prve utakmice na programu su 2. jula, revanši 9. jula)
Drugo pretkolo
Kukesi/Torpedo Zhodino – Mladost Podgorica/Neftci
Atlantas Klaipeda/Beroe Stara Zagora – Brondby/Juvenes Dogana
Progres Niederkorn/Shamrock Rovers – Sheriff/Odds
Broughton/Lokomotiva Zagreb – PAOK FC (Grčka)
Cork City/KR Reykjavik – Vikingur/Rosenborg
Hapoel Beer Sheva FC (Izrael) – FC Thun (Švicarska)
Europa/Slovan Bratislava – University College Dublin/F91 Dudelange
VPS Vaasa/AIK Solna – Shirak/Zrinjski
Crvena zvezda/Kairat Almaty – Alashkert/Saint Johnstone
Go Ahead Eagles/Ferencvarosi – Balzan/Željezničar
Legia Warszawa (Poljska) – Botosani/Tskhinvali
MTK/Vojvodina – Spartaks Jurmala/FK Budućnost Podgorica
La Fiorita/Vaduz – Aktobe/Nomme Kalju
Renova/Dacia – Glentoran/Žilina
Kruoja/Jagiellonia – Dinamo Batumi/Omonia
Jelgava/Litex Lovech – Flora Tallinn/Rabotnički
FK Mlada Boleslav (Češka) – Partizani/Stromsgodset
Seinajoki/FH Hafnarfjordur – Laci/Inter Baki PIK
Domžale/Čukarički – Dinamo Tbilisi/Qabala
PFC Cherno More Varna (Bugarska) – FC Dinamo Minsk (Bjelorusija)
Inverness Caledonian Thistle FC (Škotska) v FC Astra Giurgiu (Rumunija)
Glenavon/Shakhtyor Soligorsk – Wolfsberger AC (Austrija)
HNK Rijeka (Hrvatska) – Shkendija/Aberdeen
Olimpic Sarajevo/Spartak Trnava – NSI Runavik/Linfield
Trabzonspor AS (Turska) – Differdange 03/Bala Town
Lusitans/West Ham – Birkirkara/Ulisses
FC Kobenhavn (Danska) – Newtown/Valletta
R. Charleroi SC (Belgija) – Ordabasy Shymkent/Beitar Jerusalem
Saxan/Apollon Limassol – Trakai/HB Torshavn
Celje/Slask – IFK Goteborg (Švedska)
UE Sant Julia/Randers – Lahti/Elfsborg
Víkingur/Koper – JK Sillamae/Hajduk Split
Skonto/Saint Patrick's Athletic – Debreceni/Sutjeska
(Prve utakmice igraju se 16., a revanši 23. jula)
Izvor: Al Jazeera i agencije