Giantsi pobjednici Super Bowla

David Diehlkisses iz New York Giantsa nakon pobjede (EPA)

U izvanredno zanimljivoj finalnoj utakmici američkog nogometa, Super Bowlu, New York Giants bili su bolji od New England Patriotsa rezultatom 21:17.

Recept za pobjedu glasi ovako: dobra obrana, sjajna dodavanja quarterbacka Eli-a Manninga i – mnogo, mnogo sreće!

Prva četvrtina pripala je u potpunosti momčadi iz New Yorka, druga ekipi iz Bostona, a onda su treneri otpočeli svoje igre, a kao uspješniji pokazao se onaj koji manje priznat  – Tom Coughlin.

Isto kao i 2007-me kada su Giantsi također bili bolji od Patriotsa u Super Bowlu.
Billu Belichicku (koji je inače hrvatskog podrijetla) ostaje utjeha da je ranije osvojio tri naslova prvaka Amerike.

Uostalom, isto kao i  čuvenom quartarbacku Tomu Brady-u.

Nakon ove utakmice jedno je sigurno – nitko više neće postavljati pitanje je li Eli Manning u istoj klasi kao Tom Brady? Jeste i to je dokazao u izravnim nadmetanjima. Uostalom proglašen je za najboljeg igrača 46-og Super Bowla.

Napadač Giantsa je David Diehl, porijeklom iz Hrvatske.

Na poluvremenu gledatelje je zabavljala Madona u fantastično pripremljenoj scenografiji. Kraljica pop glazbe je još jednom pokazala da i dalje čvrsto drži tron.

Izvor: Al Jazeera