Gross u Adelbodenu do prve pobjede u karijeri

Skijaši su vozili u Adelbodenu, a ženski superveleslalom u Bad Kleinkirchheimu je otkazan zbog nevremena (AP)

Talijanski skijaš, 28-godišnji Stefano Gross, slavio je u slalomu Svjetskog kupa u Adelbodenu, što mu je prva pobjeda u karijeri.

Do pobjede je stigao s dvije stotinke prednosti u odnosu na drugopasiranog Nijemca Fritza Dopfera i tri stotinke ispred Austrijanca Marcela Hirschera, koji je učvrstio vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Nijemac Felix Neureuther, koji je u utrku ušao kao vodeći slalomaš Svjetskog kupa, nije završio prvu vožnju.

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 18. mjesto, dok Filip Zubčić nije završio prvu utrku.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Hirscher sa 836 bodova, dok je specijalist za brze discipline, Norvežanin Kjetil Jansrud, koji nije nastupio, na drugom mjestu sa 624 boda.

Od hrvatskih predstavnika, najbolje plasiran je Zubčić, koji je na 60. mjestu sa 61 bodom, a Kostelić je 75. sa 32 boda.

Otkazan ženski superveleslalom

Superveleslalom Svjetskog kupa za skijašice u austrijskom gradu Bad Kleinkirchheimu otkazan je zbog prejakog vjetra nakon nastupa prvih 11 natjecateljica.

Utrka je trebala početi u 11:00 sati, no organizatori su dvaput odgađali početak.

Kada je natjecanje napokon započelo, zapuhao je prejak vjetar, koji je ugrožavao sigurnost skijašica.

Utrka je prethodno dva puta odlagana, da bi organizatori ipak odlučili da se natjecanje održi.

Bad Kleinkirchheim ove godine nema sreće, jer je u subotu otkazan i spust skijašica zbog velikog nevremena.

FIS će naknadno odlučiti o eventualnim novim terminima ovih utrka.