Hirscheru pobjeda u veleslalomu

Hirscher je postao peti Austrijanac sa 25 pobjeda u Svjetskom kupu (AP)

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobijedio je u petak u veleslalomu Svjetskog kupa u švedskom Aareu.

Drugi je bio Amerikanac Ted Ligety (+1,22), a treće mjesto osvojio je Nijemac Stefan Luitz (+1,50).

Norvežanin Kjetil Jansrud, vodeći u ukupnom poretku Svjetsog kupa sa 412 bodova, nije uspio završiti prvu utrku veleslaloma. Hirscher je drugi u ukupnom poretku sa 340 bodova, a slijedi Ligety sa 246.

Hirscher, koji je bio najbolji u prvom veleslalomu sezone u Seldenu, postao je peti Austrijanac sa 25 pobjeda u Svjetskom kupu.

Vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa, Norvežanin Kjetil Jansrud, nije završio prvu trku.

Hrvatski predstavnik, 21-godišnji Filip Zubčić 25. mjestom osvojio prve bodove u karijeri u Svjetskom kupu.

Zubčić je stigao do 29. mjesta u prvoj vožnji, da bi na kraju završio na 25. poziciji, što mu je donijelo šest bodova.

On je je ove sezone najbolje plasirani hrvatski skijaš u ukupnom poretku Svjetskog kupa, nalazi se na 94. mjestu sa 6 bodova, dok Ivica Kostelić i Natko Zrnčić Dim dijele 104. mjesto sa jednim bodom.