Hischer pobjedom počeo odbranu titule

Marcel Hirscher je u drugoj vožnji odbranio vodeću poziciju s velikom prednošću u odnosu na Nijemca Dopfera i Francuza Pinturaulta (AP)

Aktuelni pobjednik Svjetskog kupa, Austrijanac Marcel Hirscher, počeo je u nedjelju odbranu naslova pobjedom na veleslalomu u austrijskom Soeldenu, dok je najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio 48. mjesto i tako ostao bez bodova na otvorenju sezone.

Hirscher je u drugoj vožnji odbranio vodeću poziciju s velikom prednošću u odnosu na Nijemca Fritza Dopfera (+1.58) i Francuza Alexisa Pinturaulta (+2.06), koji su zauzeli drugo i treće mjesto.

Drugoplasirani nakon prve vožnje i najbolji veleslalomaš svijeta, Amerikanac Ted Ligety, napravio je u drugoj vožnji veliku grešku i utrku završio tek na desetoj poziciji.

Kostelić je sa startnim brojem 30 u prvoj utrci zaostao 5.78 sekundi za vodećim iz prve vožnje Hirscherom, a to mu je bilo dovoljno za 48. poziciju.

Hrvatskom takmičaru je ovo najgori plasman u Soeldenu a da je završio prvu vožnju.