Hrvatske rukometašice bez drugog kruga

Zbog važnosti meča, susret je obilježila obostrana nervoza i malo pogodaka (EPA)

Ženska rukometna reprezentacije Njemačke savladala je u petak navečer u Novom Sadu, u posljednjem meču C grupe prve faze Evropskog prvenstva, selekciju Hrvatske sa 17:16 (8:7) i plasirala se u drugi krug takmičenja.

Utakmica je odigrana u dvorani Spens pred 2.100 gledaoca, a sudili su Andrej Gusko i Sjarhej Repkin iz Belorusije.

Hrvatice su u posljednjoj sekundi meča imale priliku da stignu do izjednačenja i izbjegnu ispadanje sa prvenstva, ali je Aneti Peraici šut iz kontranapada sa šest metara odbranila sjajna golmanka Njemačke Katja Schulke.

Njemice su kroz cijeli meč bile u vodstvu od jednog do dva gola razlike, javlja Tanjug.

Prvo poluvrijeme završeno je vaterpolo rezultatom (8:7), ali to nije bio plod dobre igre u odbrani, niti odbrana golmana, već pretjerane nervoze u napadu koja je došla kao posljedica važnosti meča, jer se unaprijed znalo da ona reprezentacija koja izgubi napušta takmičenje.

Ni u drugom poluvremenu nije viđen ništa kvalitetniji rukomet, ali je završnica bila više nego interesantna.

Njemice su imale napad na dvadesetak sekundi prije kraja utakmice, loptu su u svom posjedu držale do manje od deset sekundi do isteka vremena, onda su šutirale, lopta se od bloka odbila u polje i stigla do Peraice, ali je njen šut sa linije od šest metara završio na opisan način.