Hrvatsku vjerovatno čeka teška kazna UEFA-e

Igrači su molili navijače da ne bacaju baklje i ne stvaraju nerede, no situacija se nije smirila (AP)

Evropska nogometna federacija pokrenula je u petak navečer disciplinski postupak zbog prekida duela Hrvatska – Češka (2:2) na EURO-u u Saint-Etienneu, objavio je glasnogovornik UEFA-e.

U 86. minuti utakmice  upotrebom pirotehnike, sa dijela tribine na kojoj su bili smješteni hrvatski navijači na teren je palo nekoliko baklji i topovski udar, koji je eksplodirao u blizini jednog od vatrogasaca, a zatim je uslijedila međusobna tuča na tribinama.

Prekid je bio privremen, a nakon pet minuta susret je nastavljen.

Hrvatsku vjerovatno čeka teška kazna UEFA-e zbog novoga izgreda navijača, tim više što je reprezentacija kažnjena i s igranjem domaćih utakmica bez gledalaca u sljedećem kvalifikacijskom ciklusu za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

UEFA je na ovom EURO-u već kaznila Englesku i Rusiju zbog divljanja navijača, i to uvjetnom kaznom diskvalifikacije sa natjecanja.

Policija ispraznila dio tribina

Samo nekoliko minuta prije isteka regularnog dijela utakmice između Hrvatske i Češke, pri vodstvu hrvatske reprezentacije 2:1, navijači “vatrenih” izazvali su incident i nakratko prekinuli susret.

Hrvatski navijači počeli su bacati baklje i petarde na teren, a potom se i međusobno potukli.

Igrači su ih molili da ne bacaju baklje i ne stvaraju nerede, no situacija se nije smirila.

Reagirala je i policija te ispraznila dio tribina iza češkog gola.

Do kraja susreta Česi su, nakon dosuđenog jedanaesterca, golom Tomasa Necida, izjednačili na 2:2.

Hrvatska je povela u 37. minuti, golom Ivana Perišića.

Loptu mu je proslijedio Milan Badelj, nakon čega se Perišić probio po lijevog strani i odličnim udarcem matirao češkog golmana Petra Cecha.

Vodili 2:0, pa prokockali priliku

Na 2:0 povisio je Ivan Rakitić u 58. minuti.

Loptu u kazneni prostor Čeha poslao je Marcelo Brozović, a onda ju je u mrežu proslijedio Rakitić.

Ipak, Česi se nisu predavali, pa su u 76. minuti smanjili na 2:1.

Tomas Rosicky je dobro centrirao, a glavom je loptu iza leđa hrvatskog golmana Danijela Subašića poslao Milan Škoda.

Do kraja su Česi izjednačili, a Hrvatska nakon dobre igre propustila priliku osigurati prolaz u osminu finala.