Još jedno svjetsko zlato za Tinu Maze

Nakon prvog mjesta u spustu, Tina Maze sačuvala je prednost i nakon slaloma (EPA)

Slovenska skijašica Tina Maze osvojila je zlatnu medalju i u kombinaciji na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju, koje se održava u američkom Beaver Creeku, što joj je, nakon srebra u superveleslalomu i zlata u spustu, treća medalja na tom natjecanju.

Slavila je s 22 stotinke prednosti ispred Austrijanke Nicole Hosp, te 35 stotih dijelova sekunde ispred druge austrijske skijašice Michaele Kirchgasser.

Tina Maze vodila je i nakon spustaškog dijela natjecanja za kombinaciju, te je već tada bila na najboljem putu ka osvajanju i treće medalje nakon srebra u superveleslalomu i zlata u spustu.

Maze je u spustu ostvarila dvije stotinke bolje vrijeme od drugoplasirane Švicarke Lare Gut, te 26 stotinki od treće Austrijanke Anne Fenninger, no bila je velika favoritkinja za zlato jer je daleko bolja slalomašica od svojih pratiteljica.