Kup konfederacija 2017: Raspored i satnica

Trofej za pobjednika: posljednje izdanje ovog turnira održano je 2013. u Brazilu, a u finalu je slavio upravo domaćin (AP)

Predstojećeg vikenda počinje ovogodišnji Kup konfederacija, koji će Rusiji, kao i Svjetskoj nogometnoj federaciji (FIFA) poslužiti kao generalna proba za Svjetsko prvenstvo naredne godine u najvećoj državi na svijetu.

Na ruskim stadionima nastupit će, osim domaće “Zbornaje”, svjetski prvak Njemačka te kontinentalni prvaci: Novi Zeland, Portugal, Meksiko, Kamerun, Čile i Australija.

Ekipe su podijeljene u dvije grupe. Grupu A čine Rusija, Novi Zeland, Portugal i Meksiko, dok se u grupi B nalaze Kamerun, Čile, Australija i Njemačka. Utakmice se igraju na stadionima u Sankt Peterburgu, Moskvi, Kazanju i Sočiju.

Turnir će 17. juna u Sankt Peterburgu otvoriti Rusi i Novozelanđani, a u istom gradu igrat će se i finalni okršaj 2. jula.

Posljednje izdanje ovog turnira održano je 2013. u Brazilu, a u finalu je slavio upravo domaćin. “Karioke” su tada na “Maracani” savladale Španiju s 3:0.