Oglasi

Kvalifikacije za EURO 2020: Raspored i grupe

Grupna faza kvalifikacija dat će imena 20 učesnika Evropskog prvenstva koje će biti održano u 12 država Evrope.
Po prvi put od 1976. godine, nijedan tim se neće direktno plasirati na EURO kao domaćin jer će ovaj turnir organizirati 12 evropskih državaAP

Kvalifikacije za Evropsko nogometno prvenstvo 2020. trajat će od marta 2019. do marta 2020. i tada će biti poznata 24 učesnika kontinentalne smotre najboljih selekcija.

Prvi put od 1976. nijedan tim neće se direktno plasirati na Euro kao domaćin jer će taj turnir organizirati 12 evropskih država.

Grupna faza kvalifikacija dat će imena 20 učesnika EP-a, dok će preostale četiri doći kroz doigravanje u okviru Lige nacija.

U grupnoj fazi učestvuje svih 55 članica UEFA-e, a debi u kvalifikacijama ima selekcija Kosova. Na Evropsko prvenstvo direktno odlaze po dvije najbolje plasirane reprezentacije iz svake od deset grupa.


Grupa A

(Engleska, Češka, Bugarska, Crna Gora, Kosovo)

Crna Gora kvalifikacije otvara protiv BugarskeEPA

Prvo kolo (22. mart): Bugarska – Crna Gora, Engleska – Češka

Drugo kolo (25. mart): Kosovo – Bugarska, Crna Gora – Engleska

Treće kolo (7. juni): Češka – Bugarska, Crna Gora – Kosovo

Četvrto kolo (10. juni): Bugarska – Kosovo, Češka – Crna Gora

Peto kolo (7. septembar): Kosovo – Češka, Engleska – Bugarska

Šesto kolo (10. septembar): Engleska – Kosovo, Crna Gora – Češka

Sedmo kolo (11. oktobar): Češka – Engleska, Crna Gora – Bugarska

Osmo kolo (14. oktobar): Bugarska – Engleska, Kosovo – Crna Gora

Deveto kolo (14. novembar): Češka – Kosovo, Engleska – Crna Gora

Deseto kolo (17. novembar): Bugarska – Češka, Kosovo – Engleska


Grupa B

(Portugal, Ukrajina, Srbija, Litvanija, Luksemburg)

Srbija prvo kolo pauziraEPA

Prvo kolo (22. mart): Luksemburg – Litvanija, Portugal – Ukrajina

Drugo kolo (25. mart): Luksemburg – Ukrajina, Portugal – Srbija

Treće kolo (7. juni): Litvanija – Luksemburg, Ukrajina – Srbija

Četvrto kolo (10. juni): Srbija – Litvanija, Ukrajina – Luksemburg

Peto kolo (7. septembar): Litvanija – Ukrajina, Srbija – Portugal

Šesto kolo (10. septembar): Litvanija – Portugal, Luksemburg – Srbija

Sedmo kolo (11. oktobar): Portugal – Luksemburg, Ukrajina – Litvanija

Osmo kolo (14. oktobar): Litvanija – Srbija, Ukrajina – Portugal

Deveto kolo (14. novembar): Portugal – Litvanija, Srbija – Luksemburg

Deseto kolo (17. novembar): Luksemburg – Portugal, Srbija – Ukrajina


Grupa C

(Holandija, Njemačka, Sjeverna Irska, Estonija, Bjelorusija)

Prvo kolo (21. mart): Holandija – Bjelorusija, Sjeverna Irska – Estonija

Drugo kolo (24. mart): Holandija – Njemačka, Sjeverna Irska – Bjelorusija

Treće kolo (8. juni): Estonija – Sjeverna Irska, Bjelorusija – Njemačka

Četvrto kolo (11. juni): Bjelorusija – Sjeverna Irska, Njemačka – Estonija

Peto kolo (6. septembar): Estonija – Bjelorusija, Njemačka – Holandija

Šesto kolo (9. septembar): Estonija – Holandija, Sjeverna Irska – Njemačka

Sedmo kolo (10. oktobar): Bjelorusija – Estonija, Holandija – Sjeverna Irska

Osmo kolo (13. oktobar): Bjelorusija – Holandija, Estonija – Njemačka

Deveto kolo (16. novembar): Njemačka – Bjelorusija, Sjeverna Irska – Holandija

Deseto kolo (19. novembar): Njemačka – Sjeverna Irska, Holandija – Estonija


Grupa D

(Švicarska, Danska, Irska, Gruzija, Gibraltar)

Prvo kolo (23. mart): Gruzija – Švicarska, Gibraltar – Irska

Drugo kolo (26. mart): Irska – Gruzija, Švicarska – Danska

Treće kolo (7.juni): Gruzija – Gibraltar, Danska – Irska

Četvrto kolo (10. juni): Danska – Gruzija, Irska – Gibraltar

Peto kolo (5. septembar): Gibraltar – Danska, Irska – Švicarska

Šesto kolo (8. septembar): Gruzija – Danska, Švicarska – Gibraltar

Sedmo kolo (12. oktobar): Gruzija – Irska, Danska – Švicarska

Osmo kolo (15. oktobar): Gibraltar – Gruzija, Švicarska – Irska

Deveto kolo (15. novembar): Danska – Gibraltar, Švicarska – Gruzija

Deseto kolo (18. novembar): Gibraltar – Švicarska, Irska – Danska


Grupa E

(Hrvatska, Vels, Slovačka, Mađarska, Azerbejdžan)

Hrvatska je u prvom kolu domaćin AzerbejdžanuEPA

Prvo kolo (21. mart): Hrvatska – Azerbejdžan, Slovačka – Mađarska

Drugo kolo (24. mart): Vels – Slovačka, Mađarska – Hrvatska

Treće kolo (8. juni): Hrvatska – Vels, Azerbejdžan – Mađarska

Četvrto kolo (11. juni): Azerbejdžan – Slovačka, Mađarska – Vels

Peto kolo (6. septembar): Slovačka – Hrvatska, Vels – Azerbejdžan

Šesto kolo (9. septembar): Azerbejdžan – Hrvatska, Mađarska – Slovačka

Sedmo kolo (10. oktobar): Hrvatska – Mađarska, Slovačka – Vels

Osmo kolo (13. oktobar): Mađarska – Azerbejdžan, Vels – Hrvatska

Deveto kolo (16. novembar): Azerbejdžan – Vels, Hrvatska – Slovačka

Deseto kolo (19. novembar): Slovačka – Azerbejdžan, Vels – Mađarska


Grupa F

(Španija, Švedska, Norveška, Rumunija, Farski otoci, Malta)

Prvo kolo (23. mart): Malta – Farski otoci, Švedska – Rumunija, Španija – Norveška

Drugo kolo (26. mart): Malta – Španija, Norveška – Švedska, Rumunija – Farski otoci

Treće kolo (7. juni): Farski otoci – Španija, Norveška – Švedska, Rumunija – Farski otoci

Četvrto kolo (10. juni): Farski otoci – Norveška, Malta – Rumunija, Španija – Švedska

Peto kolo (5. septembar): Farski otoci – Švedska, Norveška – Malta, Rumunija – Španija

Šesto kolo (8. septembar): Španija – Farski otoci, Rumunija – Malta, Švedska – Norveška

Sedmo kolo (12. oktobar): Farski otoci – Rumunija, Malta – Švedska, Norveška – Španija

Osmo kolo (15. oktobar): Farski otoci – Malta, Rumunija – Norveška, Švedska – Španija

Deveto kolo (15. novembar): Norveška – Farski otoci, Rumunija – Švedska, Španija – Malta

Deseto kolo (18. novembar): Malta – Norveška, Španija – Rumunija, Švedska – Farski otoci


Grupa G

(Poljska, Austrija, Izrael, Slovenija, Makedonija, Latvija)

Makedonija otvara kvalifikacije protiv LatvijeEPA

Prvo kolo (21. mart): Austrija – Poljska, Makedonija – Latvija, Izrael – Slovenija

Drugo kolo (24. mart): Izrael – Austrija, Poljska – Latvija, Slovenija – Makedonija

Treće kolo (7. juni): Austrija – Slovenija, Makedonija – Poljska, Latvija – Izrael

Četvrto kolo (10. juni): Makedonija – Austrija, Latvija – Slovenija, Poljska – Izrael

Peto kolo (5 i 6. septembar): Izrael – Makedonija, Austrija – Latvija, Slovenija – Poljska

Šesto kolo (9. septembar): Latvija – Makedonija, Poljska – Austrija, Slovenija – Izrael

Sedmo kolo (10. oktobar): Austrija – Izrael, Makedonija – Slovenija, Latvija – Poljska

Osmo kolo (13. i 15. oktobar): Poljska – Makedonija, Slovenija – Austrija, Izrael – Latvija

Deveto kolo (16. novembar): Slovenija – Latvija, Austrija – Makedonija, Izrael – Poljska

Deseto kolo (19. novembar): Makedonija – Izrael, Latvija – Austrija, Poljska – Slovenija


Grupa H

(Francuska, Island, Turska, Albanija, Moldavija, Andora)

Prvo kolo (22. mart): Albanija – Turska, Andora – Island, Moldavija – Francuska

Drugo kolo (25. mart): Turska – Moldavija, Andora – Albanija, Francuska – Island

Treće kolo (8. juni): Island – Albanija, Moldavija – Andora, Turska – Francuska

Četvrto kolo (11. juni): Albanija – Moldavija, Andora – Francuska, Island – Turska

Peto kolo (7. septembar): Island – Moldavija, Francuska – Albanija, Turska – Andora

Šesto kolo (10. septembar): Albanija – Island, Francuska – Andora, Moldavija – Turska

Sedmo kolo (11. oktobar): Andora – Moldavija, Island – Francuska, Turska – Albanija

Osmo kolo (14. oktobar): Francuska – Turska, Island – Andora, Moldavija – Albanija

Deveto kolo (14. novembar): Turska – Island, Albanija – Andora, Francuska – Moldavija

Deseto kolo (17. novembar): Albanija – Francuska, Andora – Turska, Moldavija – Island


Grupa I

(Belgija, Rusija, Škotska, Kipar, Kazahstan, San Marino)

Prvo kolo (21. mart): Kazahstan – Škotska, Belgija – Rusija, Kipar – San Marino

Drugo kolo (24. mart): Kazahstan – Rusija, San Marino – Škotska, Kipar – Belgija

Treće kolo (8. juni): Rusija – San Marino, Belgija – Kazahstan, Škotska – Kipar

Četvrto kolo (11. juni): Kazahstan – San Marino, Belgija – Škotska, Rusija – Kipar

Peto kolo (6. septembar): Kipar – Kazahstan, San Marino – Belgija, Škotska – Rusija

Šesto kolo (9. septembar): Rusija – Kazahstan, San Marino – Kipar, Škotska – Belgija

Sedmo kolo (10. oktobar): Kazahstan – Kipar, Belgija – San Marino, Rusija – Škotska

Osmo kolo (13. oktobar): Kazahstan – Belgija, Kipar – Rusija, Škotska – San Marino

Deveto kolo (16. novembar): Kipar – Škotska, Rusija – Belgija, San Marino – Kazahstan

Deseto kolo (19. novembar): Belgija – Kipar, San Marino – Rusija, Škotska – Kazahstan


Grupa J

(Italija, Bosna i Hercegovina, Finska, Grčka, Armenija, Lihtenštajn)

Bosna i Hercegovina je u Ligi nacija osvojila prvo mjesto u grupi Lige BEPA

Prvo kolo (23. mart): Bosna i Hercegovina – Armenija, Italija – Finska, Lihtenštajn –  Grčka

Drugo kolo (26. mart): Armenija – Finska, Bosna i Hercegovina – Grčka, Italija – Lihtenštajn

Treće kolo (8. juni): Armenija – Lihtenštajn, Finska – Bosna i Hercegovina, Grčka – Italija

Četvrto kolo (11. juni): Grčka – Armenija, Italija – Bosna i Hercegovina, Lihtenštajn – Finska

Peto kolo (5. septembar): Armenija – Italija, Bosna i Hercegovina – Lihtenštajn, Finska – Grčka

Šesto kolo (8. septembar): Armenija – Bosna i Hercegovina, Finska – Italija, Grčka – Lihtenštajn

Sedmo kolo (12. oktobar): Bosna i Hercegovina – Finska, Italija – Grčka, Lihtenštajn – Armenija

Osmo kolo (15. oktobar): Finska – Armenija, Grčka – Bosna i Hercegovina, Lihtenštajn – Italija

Deveto kolo (15. novembar): Armenija – Grčka, Finska – Lihtenštajn, Bosna i Hercegovina – Italija

Deseto kolo (18. novembar): Grčka – Finska, Italija – Armenija, Lihtenštajn – Bosna i Hercegovina

Izvor: Al Jazeera

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.