LE: Hajduk, Lokomotiva, Vojvodina i Maribor u doigravanju

Hajdu se s ukupnih 6:1 protiv Oleksandriyjese plasirao dalje (EPA)

Splitski Hajduk je ostvario plasman u doigravanje za grupnu fazu Lige Evrope.

U Ukrajini je slavio protiv Oleksandriyje s 3:0, da bi večeras na Poljudu također zabio tri gola i s ukupnih 6:1 se plasirao dalje.

Ekipa Lokomotive iz Zagreba je savladala ukrajinsku Vorsklu sa 3:2 i tako nakon 0:0 iz Zagreba prošla dalje.

Nogometaši Vojvodine pobijedili su večeras u gostima Dinamo iz Minska sa 2:0 (1:0) i također se plasirali u doigravanje za grupnu fazu Lige Evrope.

Novosadski tim je, nakon remija na svom terenu 1:1, slavio u bjeloruskom Brestu golovima Siniše Babića u 32. i Nikole Antića u 82. minutu.

Maribor je na domaćem terenu savladao škotsku ekipu Aberdeen sa 1:0 i tako nakon 1:1 u prvom susretu prošao dalje.

I Shkendija iz Albanije je nakon pobjede u prvo susretu nad češkom Mladom Boleslavom sa 2:0 prošla dalje. Danas je u Češkoj poražena sa minimalnih 1:0.

Na novom stadionu West Ham je stigao do 3:0 nad Domžalama i tako se plasirao u doigravanje, iako je u Sloveniji prije sedam dana poražen s 2:1.

Dva gola Edina Višće

Drugu sezonu uzastopno nogometaši Rijeke ispali su iz Evrope na početku puta.

Prošle sezone ispali su u 2. pretkolu Lige Evrope od Aberdeena, a ove sezone u 3. pretkolu od Istanbul Basaksehira.

Nakon što je susret u Istanbulu završio bez golova, uzvrat na Rujevici je okončan rezultatom 2:2 što je Turcima bilo dovoljno za prolaz.

Rijeka je vodila 1:0 i 2:1.

Oba gola za Rijeku je zabio Roman Bezjak, dok je dvostruki strijelac za turski sastav bio bh. reprezentativac Edin Višća.

Rijeka ja povela u 26. minuti golom Romana Bezjaka.

Tomasov je brzo izveo aut za Gavranovića koji je ubacio oštru loptu pred gol turske ekipe, a slovenski napadač zabio za 1:0.

Turska ekipa je uzvratila u samoj završnici prvog dijela.

Ugur Ucar je sjajno uposlio Edina Višću koji je pobjegao pažnji riječkih braniča i prebacio Prskala.

Riječani su stigli do novog vodstva u 50. minuti, a strijelac je ponovo bio Bezjak iz kaznenog udarca.

Vešović je nakon duplog pasa s Gavranovićem srušen u kaznenom prostoru, a Bezjak sigurno realizirao najstrožiju kaznu.

Rijeka je u 74. minuti primila još jedan pogodak. Višća je nakon Badtalove asistencije izbio sam pred Prskala, zaobišao ga i poentirao za 2:2.