LE: Pobjeda Dinama, remi Partizana, poraz Rijeke

Nogometaši zagrebačkog Dinama odlično su započeli grupnu fazu ove sezone Lige Evrope, uvjerljivom pobjedom nad rumunskom Astrom iz Giurgiua od 5:1.

Trostruki strijelac za „Modre“ na Maksimiru bio je alžirski internacionalac El Arbi Hilal Soudani koji je golmana gostiju prvo savladao u 17. minuti, sedam minuta kasnije povisio je na 2:0, da bi het-trik kompletirao u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Na 4:0 povisio je Čileanac Angelo Henriquez koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru, počasni gol za goste postigao Aurelian Chitu u 83. minuti, da bi konačnih 5:1 postavio Ante Ćorić u drugoj minuti sudijske nadoknade utakmice.

Predstavnik Srbije Partizan je na svom terenu u Beogradu remizirao sa engleskim Tottenhamom. Na stadionu u Humskoj mreže su mirovale, Englezi su imali veći posjed lopti, ali je domaćin imao bolje šanse.

Najzaslužniji za ovaj ishod bio je golman Tottenhama Hugo Lloris koji je ukrotio nekoliko pokušaja Petra Grbića i Vladimira Volkova.

Rijeka, drugi hrvatski predstavnik u grupnoj fazi Lige Evrope, kao gost je pretrpjela poraz kod belgijskog Standarda u Liježu. Rezultat je glasio 2:0, a strijelci za domaće bili su Laurent Ciman u 74. i Vinicius Araujo u 89. minuti.