LE: Pobjede Rabotničkog, Vojvodine i Hajduka, minimalan poraz Želje

Nogometaši makedonskog Rabotničkog večeras su napravili veliko iznenađenje i savladali favorizirani Trabzonspor u prvom meču trećeg pretkola Lige Europe.

Makedonci su u Skoplju slavili sa 1:0 golom Iljoskog, a njemu je asistirao Vujčić.

Još veće iznenađenje priredila je novosadska Vojvodina koja je u Italiji deklasirala Sampdoriju sa 4:0. Dvostruki strijelac bio je Ožegović (58, 90+1), mrežu domaćina načeo je Ivanić u četvrtoj minuti, a još je strijelac bio Stanisavljević u 49. minuti.

Hajduk je u Splitu sa 2:0 pobijedio norveški Stroemsgodset, a strijelci su bili Balić u 67. i Kis u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Sarajevski Željezničar pretrpio je poraz od 1:2 u Liježu od domaćeg Standarda.

Belgijski tim poveo je autogolom Kosorića u 16. i golom Knockaerta u 28. minuti, da bi Sarajlije zaigrale bolje u drugom poluvremenu i smanjili prednost domaćina preko Đelmića u 64. minuti.

Sa utakmice u Liježu [Al Jazeera/M. Mahmutović]

Željezničar je imao još nekoliko dobrih prilika, ali nije uspio izbjeći poraz.

Prekid u Tirani

Utakmica albanskog tima Kukesi i Legije iz Varšave prekinuta je večeras u Tirani zbog navijačkih nereda.

Do prekida je došlo početkom drugog poluvremena, pri vodstvu poljskog predstavnika od 2:1, kada su albanski navijači zasuli gostujuće nogometaše kamenjem sa tribina, prenose agencije.

Susret je prekinut kada je igrač Legije pogođen u glavu i iznijet sa terena na nosilima, pa je sudija poslao igrače oba tima u svlačionicu.

Zvaničnici UEFA-e ubrzo su saopćili da utakmica neće biti nastavljena.

Albanski mediji izvijestili su da je navijačkih nereda bilo i uoči utakmice i da ima povrijeđenih.