Liga Evrope: Besiktas izbacio Liverpool

Tragičar susreta bio je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren, koji je jedini promašio kazneni udarac za 'Redse' (Reuters)

Nogometaši Besiktasa, predvođeni hrvatskim stručnjakom Slavenom Bilićem, izborili su u četvrtak navečer plasman u osminu finala Lige Evrope, nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Liverpool sa 5:4.

Tragičar susreta bio je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren, koji je jedini promašio kazneni udarac za “Redse”.

Regularnih 90 minuta završilo rezultatom 1:0, identičnim kao i prvi ogled na Anfieldu, a gol za turski sastav postigao je u 72. minuti Tolgay Arslan  sjajnim udarcem sa ruba kaznenog prostora.

Kako u dodatnih 30 minuta nije bilo golova, putnik u osminu finala je odlučen izvođenjem jedanaesteraca.

Kod Besiktasa svih pet igrača je bilo precizno (Ba, Tore, Kavlak, Hutchinson, Arslan), dok su kod Liverpoola uspješni bili Lambert, Lallana, Can i Allen, a Lovren je promašio cijeli gol.

Plasman u osminu finala izborili su: Dinamo Moskva, Zenit Sankt Peterburg, Besiktas, Dinamo Kijev, Fiorentina, Inter, Ajax, Sevilla, Villareal, Torino, Club Brugge, Everton, Roma, Napoli, Dnipro i Wolfsburg.

Rezultati:

Dinamo Moskva – Anderlecht 3:1 (Prva utakmica 0:0) (Kozlov 47, Jusupov 64, Kuranyi 90+5 / Mitrović 29)

Zenit – PSV 3:0 (1:0) (Rondon 29, 67, Hulk 48)

Besiktas – Liverpool 1:0 (Arslan 72)  (0:1) – Bešištaš ide dalje – 5:4 na jedanaesterce

Dinamo Kijev – Guingamp 3:1 (1:2) (Teodorczyk 31, Bujalskij 46, Gusev 75 penal / Mandanne 66)

Fiorentina – Tottenham 2:0 (1:1) (Gomez 54, Salah 71)

Inter – Celtic 1:0 (3:3) (Guarin 88)

Legia – Ajax 0:3 (0:1) (Milik 11, 43, Serero 13)

Borussia Moenchengladbach – Sevilla 2:3 (0:1) (Xhaka 19, Hazard 29 / Bacca 8, Vitolo 26, 79)

Salzburg – Villarreal 1:3 (1:2) (Đuričin 18 / Vietto 33, 75, Dos Santos 79)

Athletic Bilbao – Torino (2:2) 2:3 (Iraola 44, de Marcos 61/ Quagliarella 16, Lopez 45+3, Darmian 68)

Club Brugge – Aalborg (3:1) 3:0 (Vazquez 11, Oulare 64, Bolingoli-Mbombo 74)

Everton – Young Boys (4:1) 3:1 (Lukaku 25 penal, 30, Mirallas 42 / Sanogo 13)

Feyenoord – Roma (1:1) 1:2 (Manu 57 / Ljajić 45+2, Gervinho 60)

Napoli – Trabzonspor (4:0) 1:0 (de Guzman 19)

Olympiakos – Dnipro (0:2) 2:2 (Mitroglou 14, Dominguez 90/ Fedecki 22, Kalinić 90+2)

Sporting – Wolfsburg (0:2) 0:0