Liga Evrope: Ispali Hajduk, Rabotnički i Vojvodina

Splitski Hajduk nije se uspio plasirati u završnu fazu Lige Evrope, jer je i u revanš susretu u četvrtak navečer poražen od češkog Slovana sa 0:1, kao i u prvom meču, koji je odigran u Liberecu prošle sedmice.

Strijelac gola za Slovan bio je Josef Sural u 23. minuti.

Ni skopski Rabotnički nije se uspio plasirati u grupnu fazu Lige Evrope, pošto je u revanšu poražen od ruskog Rubina u Kazanu sa 0:1 (0:1).

U prvom meču u Skoplju bilo je 1:1, a u Kazanu je strijelac jedinog gola bio Carlos Eduardo u 35. minutu.

Novosadska Vojvodina je, nakon poraza u gostima prošle sedmice (0:3), i u revanšu na svom terenu poražena od češkog Plzena – 0:2.

Strijelci za češki tim bili su Igor Đurić (autogol) u 19. i Michel Duris u 61. minuti.

Pobjednici iz ovih mečeva i deset ekipa koje se nisu plasirale u završnicu Lige prvaka – Skenderbeu (Albanija), Basel (Švicarska), Celtic (Škotska), Monaco (Francuska), Rapid Beč (Austrija), APOEL Nicosia, Club Brugge (Belgija), Sporting (Portugal), Lazio (Italija), Partizan Beograd (Srbija) – igrat će u grupnoj fazi Lige Evrope, a žrijeb će biti održan u petak.

Rezultati revanš-susreta:

Kairat Almati (Kazahstan) – Bordeaux (Francuska) 2:1 (prvi meč 0:1)

Jablonec (Češka) – Ajax (Holandija) 0:0 (0:1)

Qarabag (Azerbejdžan) – Young Boys (Švicarska) 3:0 (0:1)

Kazan (Rusija) – Rabotnički (Makedonija) 1:0 (1:1)

HJK Helsinki (Finska) – Kuban Krasnodar (Rusija) 0:0 (1:5)

Videoton (Mađarska) – Lech (Poljska) 0:1 (0:3)

St. Etienne (Francuska) – Milsami (Moldavija) 1:0 (1:1)

Thun (Švicarska) – Sparta Prag (Češka) 3:3 (1:3)

AZ Alkmaar (Holandija) – Astra (Rumunija) 2:0 (2:3)

Brondby (Danska) – PAOK (Grčka) 1:1 (0:5)

Fenerbahce (Turska) – Atromitos (Grčka) 3:0 (1:0)

Hajduk Split (Hrvatska) – Slovan Liberec (Češka) 0:1 (0:1)

Panathinaikos (Grčka) – Gabala (Azerbejdžan) 2:2 (0:0)

Rosenborg (Norveška) – Steaua Bukurešt (Rumunija) 0:1 (3:0)

Borussia Dortmund (Njemačka) – Odd (Norveška) 7:2 (4:3)

Red Bull Salzburg (Austrija) – Dinamo Minsk (Bjelorusija) 2:0 (0:2) – penali 2:3

Standard Lijež (Belgija) – Molde (Norveška) 3:1 (0:2)

Vojvodina Novi Sad (Srbija) – Plzen (Češka) 0:2 (0:3)

Athletic Bilbao (Španija) – Zilina (Slovačka) 1:0 (2:3)

Midtjylland (Danska) – Southampton (Engleska) 1:0 (1:1)

Legia (Poljska) – Zorya (Ukrajina) 3:2 (1:0)

Belenenses (Portugal) – Altach (Austrija) 0:0 (1:0)