Liga Evrope: Partizan savladao AZ Alkmar

Nogometaši beogradskog Partizana večeras su, u prvom kolu Lige Europe, nadigrali na svom terenu holandski AZ Alkmaar sa 3:2.

Najzaslužniji za slavlje predstavnika Srbije bio je kamerunski internacionalac Aboubakar Oumarou koji je u dva navrata savladalo gostujućeg golmana.

Partizan je golom Oumaroua poveo u 11. minuti, da bi Holanđani izjednačili u 34. minuti preko Jopa van der Lindena.

Šest minuta kasnije je Kamerunac bio ponovo precizan, da bi na 3:1 za “crno-bele” pogodio Andrija Živković u 89. minuti.

Konačnih 3:2 postavio je AZ-ov Markus Henriksen u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

AZ Alkmaar je od 78. minute igrao sa igračem manje jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Guus Hupperts.

Partizan u drugom kolu 1. oktobra gostuje kod njemačkog Augsburga koji je večeras pretrpio poraz na gostovanju kod španskog Athletica iz Bilbaa.

Rezultati prvog kola Lige Europe:

GRUPA A: Fenerbahce (Turska) – Molde (Norveška) 1:3, Ajax (Holandija) – Celtic (Škotska) 2:2

GRUPA B: Bordeaux (Francuska) – Liverpool (Engleska) 1:1, Sion (Švicarska) – Rubin (Rusija) 2:1

GRUPA C: Gabala (Azerbejdžan) – PAOK (Grčka) 0:0, Borussia Dortmund (Njemačka) – Krasnodar (Rusija) 2:1

GRUPA D: Midtjylland (Danska) – Legia (Poljska) 1:0, Napoli (Italija) – Club Brugge (Belgija) 5:0

GRUPA E: Rapid Beč (Austrija) – Villareal (Španija) 2:1, Viktoria Plzen (Češka) – Dinamo Minsk (Bjelorusija) 2:0

GRUPA F: Slovan Liberec (Češka) – Braga (Portugal) 0:1, Groningen (Holandija) – Olympique Marsej (Francuska) 0:3

GRUPA G: Dnipro (Ukrajina) – Lazio (Italija) 1:1, St-Etienne (Francuska) – Rosenborg (Norveška) 2:2

GRUPA H: Sporting (Portugal) – Lokomotiv Moskva (Rusija) 1:3, Skenderbeu (Albanija) – Besiktas (Turska) 0:1

GRUPA I: Fiorentina (Italija) – Basel (Švicarska) 1:2, Lech (Poljska) – Belenenses (Portugal) 0:0

GRUPA J: Anderlecht (Belgija) – Monaco (Francuska) 1:1, Tottenham (Engleska) – Qarabag (Azerbejdžan) 3:1

GRUPA K: APOEL (Kipar) – Schalke 04 (Njemačka) 0:3, Asteras (Grčka) – Sparta Prag (Češka) 1:1

GRUPA L: Partizan Beograd (Srbija) – AZ Alkmaar (Holandija) 3:2, Athletic Bilbao (Španija) – Augsburg (Njemačka) 3:1