Liga Evrope: Pobjede Liverpoola i Newcastlea

Liverpool je pobjedom nad Anjijem preuzeo vrh tabele (Getty Images)

Liverpool je savladao ruski Anji Makačkala rezultatom 1:0 u trećem kolu nogometne Lige Evrope (LE), na utakmici odigranoj  na Anfieldu u četvrtak uvečer.

Stewart Downing postigao je pogodak u 53. minuti za pobjedu popularnih „Redsa“. U drugoj utakmici grupe A, Young Boysi iz Berna savladali su italijanski Udinese 3:1.

Ranije u četvrtak milanski Inter je na svom terenu savladao beogradski Partizan rezultatom 1:0.

Maribor i Tottenham odigrali neriješeno

Gol odluke postignao je Rodrigo Palacio u 88. minuti susreta, svega tridesetak sekundi nakon što je golman Intera, Samir Handanovič odbranio šut Lazara Markovića.

Mladi Marković se u tom napadu našao oči u oči sa golmanom Intera.

Inter se nakon ovog meča izjednačio sa Rubinom na čelu tabele sa sedam bodova, dok je Partizan ostao na dnu sa Neftchijem.

Mariborski predstavnik NK Maribor odigrao je neriješeno protiv engleskog Tottenhama.

Robert Berić doveo je Maribor u vodstvo u 42. minuti, što je i rezultat sa kojim se otišlo na pauzu.

U drugom dijelu meča izjednačenje engleskoj ekipi donosi Gylfi Sigurdsson u 59. minutu susreta.

Rezultati:

Grupa A

Liverpool – Anji 1:0 (Stewart Downing 53)
Young Boys Bern – Udinese 3:1 (Raúl Marcelo Bobadilla 4, 71, 81 – penal; Andrea Coda 74)

Grupa B

Atletico Madrid – Academica Coimbra 2:1 (Diego da Silva Costa 48, Emre Belozoglu 67; Sekou Cisse 85)
Hapoel Tel Aviv – Viktoria Plzen 1:2 (Hanan Maman 19; Pavel Horvath 45, František Rajtoral 55)

Grupa C

Limassol – Fenerbahce 0:1 (Egemen Korkmaz 72)
Moenchengladbach – Marseille 2:0 (Filip Daems 33, Peniel Mlapa 67)

Grupa D

Maritimo – Bordeaux 1:1 (Valentin Roberge 36; Yoan Gouffran 30)
Newcastle – Brugge 1:0 (Gabriel Obertan 48)

Grupe E

Steaua – Molde 2:0 (Vlad Chiriches 30, Raul Rusescu 32)
Stuttgart – Copenhagen 0:0

Grupa F

Dnjipro – Napoli 3:1 (Artem Fedetskiy 2, Matheus Leite Nascimento 42, Giuliano Victor de Paula 64; Edinson Cavani 75)
PSV – AIK 1:1 (Jeremain Lens 80; Kwame Karikari 61)

Grupa G:

Racing – Sporting 2:1 (Benjamin de Ceulaer 25, Elyaniv Barda 88; Stijn Schaars 7)
Videoton – Basel 2:1 (Fabian Schar 2 – autogol, Marco Caneira 32; Faban Schar 90)

Grupa H:

Rubin – Neftchi 1:0 (Alan Kasaev 16)
Inter – Partizan 1:0 (Rodrigo Palacio 88)

Grupa I:

Lyon – Athletic Bilbao 2: 1(Lisandro Lopez 54, Jimmy Briand 86; Ibai Gomez 79)
Sparta Prag – Ironi Kiryat Shmona 3:1 (Ladislav Krejci 7, Vaclav Kadlec 10, Ondrej Švejdik 44; Shimon Abuhatzira 76)

Grupa J

NK Maribor – Tottenham 1:1 (Robert Berić 42; Gylfi Sigurdsson 59)
Panathinaikos – Lazio 1:1 (Giourkas Seitaridis 25; – autogol, Toche 90)

Grupa K

Rapid – Bayer Leverkusen 0:4 (Philipp Wollscheid 37, Gonzalo Castro 56, 90, Karim Bellarabi 59)
Rosenborg – Metalist 1:2 (Tarik Elyounoussi 46; Marlos 81, Cleiton Xavier 89)