Liga Evrope: Pobjede Osijeka, Zvezde i Dinama, remi Hajduka

Osječani su slavili sa 1:0, golom iz penala Barišića (EPA)

Hrvatski predstavnik Osijek upisao je gostujuću pobjedu kod holandskog PSV-a u Eindhovenu i tako napravio veliki posao u prvom meču trećeg pretkola Lige Evrope.

Osječani su slavili sa 1:0, golom iz penala Borne Barišića, te tako osigurali solidnu prednost pred revanš na svom terenu za sedam dana.

Splitski Hajduk je također gostovao i iz Danske se vratio neporažen. Splićani su sa domaćim Brondbyjem igrali 0:0.

Crvena zvezda u Beogradu je upisala pobjedu od 2:0 nad praškom Spartom. Golove za predstavnika Srbije u najmasovnijem evropskom takmičenju postigli su Richmond Boakye u 13. i Guelor Kanga u 65. minuti.

Iako je Odd poveo u 20. minuti golom Stefana Mladenovića, hrvatski Dinamo u Zagrebu je došao do pobjede nad norveškim predstavnikom.

Strijelci za Zagrepčane bili su Armin Hodžić u 31. i Junior Fernandes u 41. minuti.

Makedonska Shkendija poražena je na gostovanju u Litvaniji. Bolji od makedonskog predstavnika bio je domaći Trakai 2:1, a dvostruki strijelac bio je Maksimov, u 2. i 52. minuti.

Pogodak za Shkendiju upisao je Stenio Junior u 39. minuti, a isti igrač je dobio je crveni karton u 57. minuti. Makedonci su meč dovršili sa devet igrača, jer je u 62. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Cuculi.

Poražen je i slovenački predstavnik Domžale u Njemačkoj. Domaći Freiburg slavio je 1:0, a jedini strijelac bio je Nils Petersen u 20. minuti.