Liga Evrope: Porazi Rijeke i Vardara, Zvezdi i Partizanu po bod

„Crno-beli“ su poveli u Bernu u 11. minuti preko Jankovića, ali je Fassnacht tri minute kasnije pogodio za poravnanje i, kako se kasnije ispostavilo, konačnih 1:1 (AP)

Nogometaši Partizana i Crvene zvezde remijem, a Rijeke i Vardara porazom su večeras započeli grupnu fazu Lige Evrope.

Partizan je podijelio bodove na gostovanju kod švicarskog Young Boysa, Zvezda je sa bjeloruskim BATE-om u glavnom gradu Srbije igrala meč bez pobjednika, u Skoplju je uvjerljiv bio ruski Zenit, dok je hrvatskog prvaka na Rujevici nadigrao grčki AEK.

„Crno-beli“ su poveli u Bernu u 11. minuti preko Jankovića, ali je Fassnacht tri minute kasnije pogodio za poravnanje i, kako se kasnije ispostavilo, konačnih 1:1.

I u Rijeci su gosti prvi došli do gola. Mantalos je savladao domaćeg čuvara mreže u 16. minuti, da bi za 1:1 pogodio Elez (29. minuta). Gol za pobjedu na strani AEK-a djelo je Christodoulopoulosa u 62. minuti.

U Beogradu, Radonjić je u 54. minuti doveo domaće u vodstvo, a gol za bod u gostima za BATE je zabilježio Signevič u 72. minuti.

Kada je riječ o Vardaru, već u šestoj minuti je bilo 1:0 za Zenit golom Kokorina, a isti igrač je povisio na 2:0 u 21. minuti. Naredni gol za Ruse postigao je Džuba u 39. minuti, a u listu strijelaca u drugom poluvremenu upisali su se Ivanović u 66. i Rigoni u 90. minuti.