Liga Evrope: Rijeka pobijedila Austriju, Zvezda poražena od Arsenala

Nogometaši Rijeke slavili su na gostovanju u Beču, gdje su, u trećem kolu Lige Europe, pobijedili domaću Austriju 3:1.

Dva gola za Riječane postigao je Gavranović, dok mu se u sudačkoj nadoknadi priključio Kvržić. Utješni pogodak za domaćina dao je Friesenbichler.

Crvena zvezda je upisala prvi poraz, a bolja od njih je bila ekipa Arsenala pobijedivši minimalnim rezultatom.

Jedini gol za goste iz Londona na beogradskom stadionu “Rajko Mitić” dao je Olivier Giroud.

“Topnici” su u Beograd doputovali bez 15 igrača, no i u oslabljenom sastavu su uspjeli pobijediti.

Domaćin je imao nekoliko sjajnih prilika, a najbolju priliku je promašio Richmond Boakye koji je u 26. minuti pogodio vratnicu. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 81. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Milan Rodić.

U drugom susretu skupine BATE Borisov je identičnim rezultatom pobijedio Koeln. Pogodak odluke dao je Rios u 55. minuti.

Arsenal vodi na ljestvici s devet bodova, Crvena zvezda i BATE Borisov imaju po četiri boda, a na začelju je Koeln bez bodova.

Novi debakl Vardara

Makedonski Vardar je na svom terenu doživio novi debakl – izgubio je od Reala iz Sociedada 0:6.

Junak utakmice bio je Willian Jose koji je postigao četiri gola. Među strijelce su se upisali i Mikel Oyarzabal, te De la Bela.

Na ljestvici vodi Zenit s devet bodova, Real Sociedad ima šest bodova, Rosenborg tri, a Vardar nema niti jedan bod.

Velika pažnja bila je usmjerena na okršaj albanskog Skenderbeua i Partizana iz Srbije, no utakmica je završila bez golova. Beograđani su tek pred kraj susreta imali nekoliko ozbiljnijih susreta, no nisu uspjeli postići pogodak i zabilježiti prvu pobjedu ove jeseni.