Liga Evrope: Sevilla brani titulu protiv Liverpoola

Nakon minimalnog poraza u prvom susretu, Liverpool je sa 3:0 pobijedio Villareal (AP)

Španjolska Sevilla će 18. svibnja u Baselu imati priliku braniti titulu pobjednika Lige Europe, ali i treći put uzastopno osvojiti taj trofej, no pred sobom će imati veliku prepreku – engleski Liverpool.

Te su dvije ekipe plasman u finale ostvarile u četvrtak, svladavši u polufinalnim ogledima ukrajinski Shakhtar, odnosno španjolski Villareal.

Sevilla je, nakon neriješenih 2:2 u prvom susretu igranom u Lavovu prije sedam dana, pobijedila 3:1 (1:1).

Dva gola za domaću ekipu postigao je Gameiro, a pridružio mu se Mariano.

Utješni gol za goste dao je Eduardo.

Duel višestrukih osvajača titule

Liverpool je slavio na svom Anfieldu 3:0 (1:0).

Prvo je loptu u svoju mrežu pospremio Bruno, da bi “Žutu podmornicu” iz Villareala “potopili” Sturridge i Lallana.

U prvom meču Villareal je kao domaćin pobijedio 1:0.

Engleska momčad do sada je tri puta osvajala Kup UEFA, odnosno Ligu Europe, te pet puta bila najbolja u jačem natjecanju Kupu prvaka, odnosno Ligi prvaka.

Uz dvije titule, osvojene prošle i pretprošle sezone, Sevilla je sličan uspjeh ostvarila i prije 10 godina.

I tada su, u sezoni 2005/06. te 2006/07. osvajali Ligu Europe.

Izvor: Al Jazeera