Liga prvaka: Bayern deklasirao Dinamo 5:0

Nogometaši njemačkog prvaka Bayerna, predvođeni raspoloženim napadačem Robertom Lewandowskim, večeras su u Minhenu nanijeli težak poraz od 0:5 zagrebačkom Dinamu, u meču drugog kola Lige europskih prvaka.

Poljski reprezentativac je bio trostruki strijelac, dok su po jedan pogodak upisali Douglas Costa i Mario Goetze.

Mrežu Zagrepčana načeo je Costa u 13. minuti, da bi 15 minuta kasnije rezultat glasio – 4:0.

Lewandowski je prvi svoj pogodak upisao u 21. minuti, potom je to uradio Goetze u 25., da bi tri minute kasnije opet na scenu stupio Poljak i postigao četvrti gol Bavaraca.

Drugo poluvrijeme donijelo je još jedan gol Lewandowskog u 55. minuti.

Gostujuću pobjedu upisao je grčki Olympiakos koji je sa 3:2 u Engleskoj nadigrao Arsenala. Golove za tim iz Atine postigli su Pardo u 33. i Finnbogason u 66., dok je u 40. minuti vlastitu mrežu zatresao Ospina. Strijelci za „Topnike“ bili su Walcott u 35. i Sanchez u 65. minuti.

Veliko iznenađenje priredio je bjeloruski BATE koji je na svom terenu u Borisovu savladao italijansku Romu sa 3:2. Dvostruki strijelac za pobjednika bio je Filip Mladenović (12., 30. minuta), dok je jedan gol za BATE postigao Igor Staševič u osmoj minuti.

Strijelci za „Vučicu“ su bili Gervinho u 66. i Vasilis Torosidis u 82. minuti.

GRUPA E

Rezultati: Barcelona (Španija) – Bayer Leverkusen (Njemačka) 2:1, BATE Borisov (Bjelorusija) – Roma (Italija) 3:2.

Poredak: Barcelona 4 boda, Bayer 3, BATE 3, Roma 1.

GRUPA F

Rezultati: Bayern (Njemačka) – Dinamo Zagreb (Hrvatska) 5:0, Arsenal (Engleska) – Olympiakos (Grčka) 2:3.

Poredak: Bayern 6, Olympiakos 3, Dinamo Zagreb 3, Arsenal 0.

GRUPA G

Rezultati: Maccabi Tel Aviv (Izrael) – Dinamo Kijev (Ukrajina) 0:2, Porto (Portugal) – Chelsea (Engleska) 2:1.

Poredak: Dinamo Kijev 4, Porto 4, Chelsea 3, Maccabi 0.

GRUPA H

Rezultati: Lyon (Francuska) – Valencia (Španija) 0:1, Zenit Sankt Peterburg (Rusija) – Gent (Belgija) 2:1.

Poredak: Zenit 6, Valencia 3, Lyon 1, Gent 1.